متن کامل خبر


 
بازدید باغ موزه گیاه شناسی و شهرک سینمایی غزالی

خلاصه خبر:

به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی، 80 نفر از دانشجویان خوابگاه‌های پردیس مرکزی، کوثر، ابراهیمی و مؤمن  روز پنجشنبه مورخ چهاردهم آبان از باغ موزه گیاه شناسی و شهرک سینمایی غزالی بازدید به عمل آوردند.
بر اساس این گزارش، دانشجویان درنوبت صبح از باغ موزه گیاه شناسی با انواع گلهای زینتی، گیاهان و درختانی از رویشگاه‌های گوناگون فلات ایران و همچنین رویشگاه‌های مهم جهان نظیر اروپا، آمریکا، آسیا (هیمالیا، چین و ژاپن) آشنا شدند.
در ادامه این بازدید دانشجویان پس از انجام فریضه نماز و صرف ناهار در دانشکده کشاورزی، در نوبت عصر به دیدن شهرک سینمایی غزالی و جاذبه‌های گردشگری این شهرک شامل ماکت‌های میدان توپخانه، ساختمان عدلیه، خیابان لاله زار، سینما تابان، گراند هتل، عکاسخانه و چند مکان دیدنی دیگر رفتند.
قابل ذکر است باغ موزه گیاه‌ شناسی در سال 1374 با مساحتی حدود 145 هکتار و 3000 گونه از انواع گیاهان درختچه‌ای، بوته‌ای و درختی در اراضی چیتگر واقع در حاشیه اتوبان تهران- کرج احداث شد و یکی از بزرگترین باغ‌های گیاه شناسی جهان محسوب می‌شود.
 شهرک سینمایی غزالی نیز در اواخر سال 1358هجری شمسی از سوی زنده یاد علی حاتمی و به کمک زنده یاد ولی‌الله خاکدان برای تهیه فیلم هزاردستان با تهیه مجموعه عکس‌هایی از ساختمان‌ها، عمارت‌های دولتی، خیابان‌ها و میدان‌های تهران قدیم احداث شده است. لازم به ذکر است، فیلم‌های شیخ مفید، سربداران، هشت بهشت، کاراگاه علوی، کفش‌های میرزا نوروز و ... در این شهرک فیلم‌برداری شده است

18 آبان 1394 / تعداد نمایش : 2690