متن کامل خبر


 
کارگاه تفریحی روانشناسی در باغ پرندگان برگزار شد

خلاصه خبر: دو تن از روانشناسان مرکز مشاوره دانشگاه تربیت مدرس نیز در این اردو، آموزش‌هایی با موضوع رهایی از نگرانی و نشخوارهای ذهنی ارایه نمودند.

 

دانشجویان ساکن در خوابگاهها به علت کمبود منابع حمایت اجتماعی و دوری از خانواده و همچنین استرسهای خاص محیطی که متحمل می شوند علاوه بر مشاوره‌های فردی نیاز به آموزش‌های روانشناختی بیشتری  نیز برای سازگاری و افزایش انعطاف پذیری روانشناختی دارند.
چه بسا که این آموزش‌ها در طبیعت و محیط مفرحی صورت گیرد که جذابیت بیشتری برای دانشجویان داشته باشد.
از این رو بنا به تجربیات گذشته از اردوهای مشترک "مرکز مشاوره و معاونت فرهنگی اجتماعی" دانشگاه و بازخوردهای مثبتی که از دانشجویان به دست آمده بود، برنامه تفریحی_روانشناسی در روز پنج شنبه ۲۶ بهمن ماه ۱۳۹۶ با هدف بازدید از باغ پرندگان لویزان برای دانشجویان دختر خوابگاه‌های پردیس مرکزی دانشگاه، تدارک دیده شد.
بنا به هماهنگی صورت گرفته دو تن از روانشناسان مرکز مشاوره دانشگاه تربیت مدرس نیز در این اردو، آموزش‌هایی با موضوع رهایی از نگرانی و  نشخوارهای ذهنی ارایه نمودند و برخی تکنیک‌های کوتاه مدت و بلند مدت رهایی از نگرانی به صورت تمارین تجربی گروهی در محل استقرار دانشجویان برای صبحانه انجام شد و در پایان برنامه با انجام قرعه کشی جوایزی که در نظر گرفته شده بود، به دانشجویان ارایه شد.

28 بهمن 1396 / تعداد نمایش : 790