متن کامل خبر


 
سلامت روان نزدیک است گاهی فقط با کمی گفتگو و یک فنجان چای

خلاصه خبر:

امروزه اهمیت و جایگاه استفاده از خدمات مشاوره‌ای و روانشناختی بیش از پیش بر ما نمایان است.
در حقیقت هرچه بر میزان تحصیلات و آگاهی افراد جامعه افزوده می‌شود و هرچه زمان به جلوتر گام برمی‌دارد، علاقه افراد جهت اخذ مشاوره و راهنمایی از مشاورین باتجربه و خبره بیشتر و بیشتر می‌شود.
شاید بتوان گفت در جامعه ما دیدگاه افراد به مشاوره نسبت به 2دهه پیش مثبت‌تر و بهتر شده است. اگر زمانی تصور بر این بود که روانشناسان صرفا با بیماران روانی سر و کار دارند و هرکس تحت نظر روانشناس یا روانپزشک باشد، فردی است مسئله‌دار و نمی‌توان روی او حسابی باز کرد، حالا بسیاری از افراد متوجه غیرمنطقی بودن این نوع طرز فکر شده و با روی گشاده به روانشناسی و مشاوره نگریسته و از این خدمات استفاده می‌‌کنند.
در دو ماه اخیر به همت مسوولین دانشگاه به ویژه رییس محترم دانشگاه و معاون محترم دانشجویی، مرکز مشاوره دانشگاه به عنوان یک مرکز مستقل در آمده است و امید است با مدیریت جدید ضمن تداوم اقدامات مفید مدیریت‌های قبلی، سبک و سیاق تخصصی‌تر و اقدامات فراگیرتری را در نظام مشاوره‌ای دانشگاه پی‌ریزی نماییم. در حال حاضر این مرکز  با بهره‌گیری از مشاورین متخصص و روانشناسان مجرب آمادگی دارد خدماتی از جمله: مشاوره پیش از ازدواج، مشکلات بین فردی زوجین و والدین با فرزندان یا فرزندان با والدین، مشاوره شغلی، مشاوره تحصیلی، اعتیاد، پرورش و تربیت کودکان و نوجوانان، اضطراب، افسردگی، وسواس، تشخیص عقب‌ماندگی ذهنی و بیش‌فعالی، سنجش هوش ،سنجش رغبت شغلی و البته مشاوره‌های فردی و گروهی برگزاری کارگاه و انشاالله در آینده نزدیک مشاوره‌ی تلفنی را ارائه نماید.

29 شهریور 1395 / تعداد نمایش : 2516