متن کامل خبر


 
در پی اعتراض تعدادی از دانشجویان به برخی از مسائل صنفی و انعکاس آن در برخی رسانه‌ها، روابط عمومی دانشگاه اطلاعیه‌ای در این زمینه منتشر کرد

خلاصه خبر: طی روزهای اخیر گروهی از دانشجویان دانشگاه به برخی از مسائل که در روال عادی جابجایی خوابگاهی می‌باشد اعتراض نمودند

متن اطلاعیه به این شرح است:
به نام خدا
طی روزهای اخیر گروهی از دانشجویان دانشگاه به برخی از مسائل که در روال عادی جابجایی خوابگاهی می‌باشد اعتراض نمودند، بعلاوه دانشجویان مدعی هستند امکانات و بودجه دانشجویی دانشگاه به درستی صرف نمی‌شود. لازم است به اطلاع عموم دانشگاهیان برساند:

  1. سیاست‌های جاری دانشگاه شفاف بوده و نحوه تخصیص و هزینه‌های آن طبق قانون بودجه مورد عمل قرار گرفته و نهایتا به ساختارهای نظارتی ارائه می‌شود. در این ساختار نهادهایی همچون هیات امنا، دیوان محاسبات و بعضا سازمان بازرسی کل کشور بر جزئیات هزینه‌ها و عملکردها نظارت داشته و بودجه تفصیلی دانشگاه نیز طبق روال سالیانه در هیات امناء دانشگاه به تصویب می‌رسد؛ بنابراین طرح ادعاهایی نظیر عدم شفافیت بودجه در دانشگاه تربیت مدرس فاقد وجاهت است.
  2. شایان ذکر است طی سه سال اخیر دانشگاه علاوه بر بودجه تکلیفی، بخش بزرگی از منابع در آمدی خود را صرف اصلاح، ارتقاء و بهبود خدمات و زیر ساخت‌های دانشجویی در حوزه تغذیه، خوابگاه و رفت و آمد نموده است.
  3. پراکندگی خوابگاه‌های استیجاری هزینه زیادی به دانشگاه تحمیل می‌کند. سیاست کلی دانشگاه، تمرکز خوابگاه‌ها در ساختمان‌های مناسب تملکی و حتی المقدور در نزدیکی سایت آموزشی دانشگاه بوده است. رعایت این امر ضروری، حفظ استانداردها، همراه با کاستن از هزینه‌های اضافه در راستای اقتصاد مقاومتی با هدف مدیریت بهتر بودجه دانشگاه و استفاده از منابع موجود است.
  4. اکثر قریب به اتفاق دانشجویان محترم خواسته‌های خود را در چارچوب مباحث صنفی و از طریق ساختارهای قانونی مربوط مطرح می‌نمایند که پس از بررسی درخواست‌ها، مورد اقدام قرار می‌گیرد. بیان روشمند مطالبات و پرهیز از اقدامات احساسی، پیش نیاز فعالیت‌های موفق دانشگاهی است؛ بر این اساس انتظار می‌رود دانشجویان محترم با عقلانیت و متانت طراز تحصیلات تکمیلی، منافع عمومی دانشگاهیان را بر منافع شخصی و کوتاه مدت فردی و گروهی خود ترجیح دهند.
29 فروردین 1397 / تعداد نمایش : 361