متن کامل خبر


 
یادواره شهدای دانشجوی دانشگاه و مراسم تجلیل از مقام شامخ شهدای مدافع حرم برگزار شد

خلاصه خبر: دومین یادواره شهدای دانشجوی دانشگاه و مراسم تجلیل از مقام شامخ شهدای مدافع حرم روز سه شنبه بیست و چهارم آذرماه جاری با حضور خانواده های معظم سرداران شهید همدانی، شاطری و تقوی و مسئولان دانشگاه در سالن اجتماعات شهید چمران برگزار شد.

دومین یادواره شهدای دانشجوی دانشگاه و مراسم تجلیل از مقام شامخ شهدای مدافع حرم روز سه شنبه بیست و چهارم آذرماه جاری با حضور خانواده های معظم سرداران شهید همدانی، شاطری و تقوی و مسئولان دانشگاه در سالن اجتماعات شهید چمران برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام دکتر فلاح رفیع مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، در خصوص آثار و برکات خون شهدا گفت: در یک نگاه کلی خون شهید دارای دو اثر است. یک اثر ماوراء الطبیعه یا اخروی و یک اثر طبیعی یا دنیایی. در باب اثر اخروی خون شهید باید گفت که شهدا دارای چنان مقام والایی هستند که در پیشگاه الهی روزی می خورند. آنان زنده اند و نه تنها از همه زندگان، هوشیارترند بلکه نظاره گر اعمال ما نیز هستند. اما در خصوص تأثیر دنیایی خون شهید، یک نکته بسیار مهم وجود دارد و آن اینکه خداوند پاسدار خون شهداست. خون شهید هرگز هدر نمی رود، بلکه بنیان ظلم را برکنده و درخت ستم را ریشه کن می کند. از همان روزی که خون شهید بر زمین ریخته می شود، جریان ریشه کن شدن ستم آغاز می شود. این خون ریخته شده بیداد می کند و تن ظالم را به لرزه می اندازد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به روش های نوین استعمار برای سلطه گری اشاره کرد و افزود: یک زمان می گفتند که دوره استعمار کهن به سر آمده و استعمار نو به شکل جنگ نرم و جنگ فرهنگی بدون در دست گرفتن اسلحه، در حال سلطه گری است. اما در حال حاضر استعمارگران به این نتیجه رسیده اند که باید روش استعمار کهن را در کنار استعمار نو اعمال کنند و بار دیگر با جنگ، تهدید و دست گرفتن سلاح به میدان بیایند.
حجت الاسلام فلاح رفیع ادامه داد: اسکتبار جهانی آتش های بسیاری برپا کرده است و در ظاهر جدیدش با ایجاد مذاهب و فرقه سازی فعالیت می کند. البته این بدل سازی ها از دو قرن پیش با ایجاد فرقه بهائیت برای مقابله با شیعه اصیل و فرقه وهابیت برای تسخیر حرمین شریفین آغاز شده و امروز نیز با ساخت و پرورش داعش که یک فرقه بی پایه و اساس است در مقابل اسلام ناب صف آرایی کرده و باعث لکه دار شدن دین اصیل می شوند.
وی خاطر نشان کرد: اگر امروز در سوریه به مقابله با دشمن نپردازیم و یا به فریاد شیعیان عراق نرسیم، فردا در شهرهای خود امنیت نخواهیم داشت. تلاش استکبار این است که حرم امام حسین (ع) در کربلا و حرم امام علی (ع) در نجف را تسخیر کند؛ چرا که این امامان بزرگ انسان ساز و مبارز آفرین هستند و رزمندگانی که در برابر استعمار می ایستند را تربیت می کنند. دشمن این نکته مهم را درک کرده و بسیار حساب شده حرمت این حرم های شریف را نشانه گرفته است.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در پایان تأکید کرد: ما باید بسیار هوشیار باشیم و در جبهه اصلی که همان جبهه جنگ نرم است با بصیرت عمل کرده و از ولایت فاصله نگیریم. آنها به تأثیر گذاری مرجعیت اصیل و در رأس آن ولایت، واقف هستند. پس در این برهه خاص زمانی، ما باید با هوشیاری کامل به پشتوانه ولایت و در خط شهدا قدم برداریم در همان خطی که از حضرت علی (ع) آغاز شده و در زمان غیبت نیز در مسیر ولایت که خود پیامبر (ص) آن را مشخص فرمودند، حرکت کنیم.

25 آذر 1394 / تعداد نمایش : 1016