متن کامل خبر


 
تجلیل از برگزیده ‌های دانشگاه تربیت مدرس در هفدمین جشنواره جوان خوارزمی

خلاصه خبر: در هفدهمین جشنواره جوان خوارزمی دو تن از دانشجویان دانشگاه موفق به کسب عناوین برتر در بخش منتخبان دانشجویی شدند.

در هفدهمین جشنواره جوان خوارزمی دو تن از دانشجویان دانشگاه موفق به کسب عناوین برتر در بخش منتخبان دانشجویی شدند.
معرفی طرح‌های برتر بخش دانش‌آموزی و دانشجویی با حضور وزرای علوم و آموزش و پرورش صبح امروز 24 آذرماه در سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد. بنا به اعلام دبیرخانه هفدهمین جشنواره جوان خوارزمی، طرح‌های ارسال شده در گروه‌های تخصصی برق و کامپیوتر، مکانیک، هنر و معماری، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم پایه، فناوری‌های شیمیایی، زیست فناوری، محیط زیست و علوم پایه، فناوری نانو، عمران، مواد، متالورژی، انرژی‌های نو، نرم‌افزار و فناوری اطلاعات، هوافضا، صنایع و مدیریت فناوری و مکاترونیک بوده است.
طرح‌های ارسالی در گروه‌های تخصصی برق و الکترونیک، کامپیوتر، مکاترونیک، مکانیک، فیزیک و نجوم، شیمی، ریاضی، عمران، علوم زیستی و پزشکی، کشاورزی و منابع طبیعی، زبان و ادبیات فارسی، علوم اجتماعی و روانشناسی، علوم دینی و قرآن‌پژوهی، هنر و معماری و فناوری نانو بوده است. طرح‌های منتخب بخش دانشجویی به شرح ذیل است: رتبه سوم بخش برترین‌های پژوهش‌های کاربردی با عنوان توسعه نرم‌افزار معادل‌سازی دینامیک شبکه‌های توزیع فعال، به مجری این طرح (هیمن گلپیرا) از دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه ویسکانسین و مدیسین آمریکا تعلق گرفت. همچنین در بخش برترین‌های بخش ابتکار، رتبه دوم با عنوان فروشویی زیستی زباله‌های الکترونیکی با استفاده از دو نوع باکتری، به مهدخت ارشدی از دانشجویان دانشگاه تعلق گرفت.

25 آذر 1394 / تعداد نمایش : 1056