متن کامل خبر


 
ديدار استاد جغرافیای دانشگاه سائوپائولوی برزیل ‏با اساتید گروه‌های جغرافیایی دانشگاه

خلاصه خبر: پروفسور لوئی آنتونیو بیتار ونتوری، استاد جغرافیای دانشگاه سائوپائولوی برزیل، هجدهم آذرماه مهمان قطب علمی جغرافیای سیاسی دانشگاه تربیت مدرس بود و با اساتید گروه‌های جغرافیای سیاسی، جغرافیای طبیعی و سنجش از دور دانشگاه دیدار و گفتگو کرد.

پروفسور لوئی آنتونیو بیتار ونتوری، استاد جغرافیای دانشگاه سائوپائولوی برزیل، هجدهم آذرماه مهمان قطب علمی جغرافیای سیاسی دانشگاه تربیت مدرس بود و با اساتید گروه‌های جغرافیای سیاسی، جغرافیای طبیعی و سنجش از دور دانشگاه دیدار و گفتگو کرد.

در دیدار با اساتید گروه‌های جغرافیای سیاسی، جغرافیای طبیعی و سنجش از دور با پروفسور بیتار ونتوری، زمینه‌های همکاری مشترک میان دو دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه سائوپائولوی برزیل مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. در این دیدار بیتار ونتوری، از رشد علمی دانشگاه تربیت مدرس و گروه‌های جغرافیایی این دانشگاه ابراز خرسندی کرد.
وی ضمن معرفی رشته جغرافیا در دانشگاه‌های برزیل تاکید کرد: دانشگاه‌های برزیل می‌توانند در پنج سطح فردی (اساتید)، گروه (دپارتمان)، آزمایشگاه‌ها، دانشگاه و استان (ایالت) اقدام به امضای تفاهم نامه همکاری با دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی نمایند و هر پنج نوع تفاهم‌نامه توسط دانشگاه و دولت فدرال رسمیت داشته و قابلیت اجرایی دارد.
در این دیدار مقرر شد اساتید جغرافیای دانشگاه سائوپائولو در همایش «ساماندهی سیاسی فضا و اداره بهینه شهر تهران» که در 17 و 18 اسفندماه 1394 از سوي قطب علمی جغرافیای سیاسی دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌گردد، شرکت نموده و تجربیات برزیل در مکان گزینی و اداره پایتخت را به صورت مقاله و پژوهش علمی ارائه دهند.

22 آذر 1394 / تعداد نمایش : 994