متن کامل خبر


 
گرامیداشت روز دانشجو در دانشکده کشاورزی

خلاصه خبر: مراسم بزرگداشت روز دانشجو با حضور هیأت رئیسه دانشکده کشاورزی به همراه برنامه تریبون آزاد با محوریت بررسی مشکلات دانشجویان، در سالن اجتماعات شهید خلوتی این دانشکده برگزار شد.

مراسم بزرگداشت روز دانشجو با حضور هیأت رئیسه دانشکده کشاورزی به همراه برنامه تریبون آزاد با محوریت بررسی مشکلات دانشجویان، در سالن اجتماعات شهید خلوتی این دانشکده برگزار شد.

 

در ابتدای این مراسم دکتر علی اصغر طالبی با ابراز خرسندی از تشکیل اولین جلسه ی تریبون آزاد دانشجویی در دانشکده کشاورزی گفت: در روز 16 آذر سال 1332 دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به دخالت های آمریکا و انگلیس در امور ایران به پا خاستند و سینه ی خود را آماج گلوله های رژیم پهلوی قرار دادند تا سندی دیگر از روح میهن پرستی، آزادی خواهی و استقلال طلبی و شجاعت فرزندان این مرز و بوم را با نثار خون خویش برای همیشه در تاریخ ثبت کنند.
وی با اشاره به نقش محوری قشر دانشجو در جامعه افزود: این واقعیتی انکارناپذیر است که در پنجاه سال اخیر قشر دانشجو نقش پیشرو و هدایتگر را در رخدادهای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به خوبی ایفا کرده است. در سال های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و در مبارزه با رژیم ستم شاهی، دانشجویان همواره نوک پیکان مبارزه بودند. در سال های بعد از انقلاب اسلامی و در هشت سال دفاع مقدس نیز جوانان و بویژه جوانان دانشجو نقش کلیدی در دفاع از آب و خاک و نوامیس این کشور داشتند.

رئیس دانشکده کشاورزی در ادامه اظهار داشت: در بیست سال اخیر نیز دانشجویان منشأ تحولات خوب کشور بویژه در زمینه پیشرفت های علمی هستند. این مهم در شرایطی حاصل شده که کشور ما در طی 35 سال گذشته همواره با تحریم ، کمبود بودجه و امکانات مواجه بوده است. بویژه در دانشگاه ها با کمبود بودجه های آموزشی، پژوهشی، عمرانی و رفاهی دست به گریبان بوده ایم.
وی اذعان داشت: البته یک بخش مهم از کمبود بودجه و امکانات دانشگاه ها به دلیل نقص مدیریتی کلان در کشور است، زیرا قرار بر این بود که بر مبنای برنامه ی پنجم توسعه و برنامه ی ششم توسعه، که سیاست های کلی آن در تیرماه سالجاری توسط مقام معظم رهبری به دولت ابلاغ شد، 5/4 درصد از بودجه ناخالص ملی به پژوهش و تحقیقات تخصیص پیدا کند که متأسفانه تاکنون به 5/0 درصد هم نرسیده است. 
دکترطالبی گفت: دانشگاه تربیت مدرس در کنار نقاط قوت فراوانی که دارد قطعا" با کمبودها و نواقصی هم مواجه است. اگر کسی فقط نقاط قوت را ببیند، درصدد رفع کمبودها و نواقص بر نخواهد آمد و در عین حال نگاه صرف به کمبودها و نواقص انسان را از تحرک، پویایی و نشاط باز می دارد.

وی افزود: این جلسه فرصتی است برای ما که از نظرات قشر نخبه و فرهیختگان جامعه (دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری) بهره ببریم و یقین داشته باشید که دیدگاه ها و نظرات شما عزیزان می تواند در بهبود مدیریت دانشکده در زمینه ی مسائل صنفی، آموزشی، پژوهشی، اداری، فرهنگی و سایر زمینه ها بسیار موثر باشد.
رئیس دانشکده کشاورزی در پایان تأکید کرد: ما تلاش می کنیم شرایطی را در این دانشکده ایجاد کنیم که همه ی اقشار دانشگاهی اعم از دانشجو، کارمند و استاد بتوانند دیدگاه های خود را در خصوص همه ی مسایل در چارچوب رعایت ادب و اخلاق، مطرح کنند.
در ادامه این مراسم، دانشجویان به بیان مشکلات خود همچون مشکلات خوابگاه ها به ویژه خوابگاه جدیدالاحداث شهید احمدی روشن و محوطه ی بیرونی آن، سرعت پایین اینترنت در خوابگاه ها، تعداد زیاد دانشجویان در هر واحد خوابگاهی، مسائل صنفی دانشجویی، بهینه سازی فضا و مدیریت فروشگاه موادغذایی دانشکده، راه اندازی دفاتر انجمن های علمی، مشکلات دانشجویان سنواتی، توجه بیشتر به امکانات ورزشی دانشکده، آنتن دهی نامناسب همراه اول و ایرانسل در دانشکده، حضور کم تعدادی از اساتید در دانشکده، کیفیت غذای سلف دانشجویی، اورژانس دانشکده، کیفیت نامطلوب سرویس های ایاب و ذهاب، عدم دسترسی مناسب دانشجویان به کلاس های آموزشی کمک درسی با توجه به موقعیت جغرافیایی دانشکده کشاورزی پرداخته و اعضای هیأت رئیسه دانشکده در بصورت جداگانه در حوزه فعالیت خود به سوالات دانشجویان ، پاسخ دادند.
درپایان این جلسه، هدایایی به رسم یادبود از طرف معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشکده کشاورزی به حاضرین اهداء شد.

18 آذر 1394 / تعداد نمایش : 1055