متن کامل خبر


 
مراسم نكوداشت روز دانشجو در دانشگاه برگزار شد

خلاصه خبر: مراسم نكوداشت روز دانشجو پانزدهم آذرماه با برگزاری سه برنامه پیگیری شد. در یکی از این برنامه ها ابراهيم اصغر زاده در سالن شهید مطهری سخنرانی کرد.

مراسم نكوداشت روز دانشجو پانزدهم آذرماه با برگزاری سه برنامه پیگیری شد. در یکی از این برنامه ها ابراهيم اصغر زاده در سالن شهید مطهری سخنرانی کرد.

در اين نشست ابراهیم اصغرزاده نماینده سابق مجلس و از موسسین دفتر تحکیم وحدت كه به همت انجمن اسلامي دانشجويان پيشرو برگزار شده بود؛ پس از شنيدن نظرات و سوالات دانشجويان با اشاره به نقش جنبش دانشجویی اظهار داشت: جنبش دانشجویی جایی می تواند تاثیر بگذارد که سیاست های نظام اصلاح شود و رفتار مسئولان تغییر یابد.
وی ادامه داد: اصرار دارم که جنبش دانشجویی چشم بینای دیده بان جامعه است و باید جاهایی وارد صحنه شود که احساس کند منافع مردم در معرض خطر است.
فعال اصلاح طلب در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان پیرامون عدم تحقق وعده های رئیس جمهور در کشور خاطر نشان کرد: دكتر روحانی توانسته براساس اولویت بندی، ایران را از معرض تهاجم، جنگ و انزوای بیشتر خارج کند. رئیس جمهور در انتخابات رسما اعلام کرد که اولویت کار بنده در امور سیاست خارجی است و البته موفق هم شد. باید گفت این دستاورد تنها یک توافق هسته ای نیست؛ بلکه اثرات برجام فراتر از آن چیزی است که در توافقات دیپلماسی از آن یاد می کنیم.

اصغرزاده تاکید کرد: عدم توافق با دنیا برای ما هزینه ساز است و دولت پایه و سیاستش را روی این مسئله گذاشت و همواره اعلام کرد که حل مسئله سیاست خارجی از اولویت هایش است و قدر سیاست دولت روحانی را باید وضعی بسنجیم که امروز در خاورمیانه در حال رخ دادن است؛ خاورمیانه ای که امروز به خاور خون تبدیل شده است.
فعال اصلاح طلب خاطر نشان کرد: امنیت امروز مهمترین اولویت در کشورهای منطقه شده است، بنابراین دولتی که موفق شود سایه جنگ را از سر کشورش دور کند دولت موفقی است. بر همین اساس جنبش دانشجویی، دانشگاهیان، اساتید و دانشجویان نیز باید امنیت و صلح را اولویت خود قرار دهند.
وی تاکید کرد: باید از یک ابر گفتمان و ابر شعار دفاع کرد و آن صلح طلبی است و نه صلح طلبی که بگوییم اطراف خود را پادگان بگذاریم. اگر امنیت قرار است برای ما مهم باشد و مردم نظام خود را حفظ کنند، باید مردم قادر باشند تا راجع به مسائل حرف بزنند و مشارکت داشته باشند و اعتماد کنند و دیدگاه صلح طلبانه خود را بیان کنند.
وي یادآور شد: صلح طلبی مبانی نظری دارد و باید آن را ترویج کرد باید به لحاظ دیدگاهی قبول داشته باشید که بقیه انسان ها نیز حق حیات دارند باید اساسا دیدگاهتان نسبت به بشر تغییر یابد و این رسالت بزرگی بر روی دوش جنبش دانشجویی است.

17 آذر 1394 / تعداد نمایش : 1051