متن کامل خبر


 
اعطاي ميزباني دهمین دوره کنگره اتحادیه انجمن های فیزیولوژی و فارماکولوژی آسیا و اقیانوسیه به ايران

خلاصه خبر: حضور دکتر سعید سمنانیان و دکتر سید جواد میرنجفی زاده، اعضای هیأت علمی گروه فیزیولوژی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تربیت مدرس به عنوان نمایندگان ایران در هشتمین کنگره «اتحادیه انجمن های فیزیولوژی و فارماکولوژی آسیا و اقیانوسیه» (FAOPS) که از 22 تا 25 نوامبر سال جاری در تایلند برگزار شد با دستاوردی علمی برای کشور همراه بود.

حضور دکتر سعید سمنانیان و دکتر سید جواد میرنجفی زاده، اعضای هیأت علمی گروه فیزیولوژی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تربیت مدرس به عنوان نمایندگان ایران در هشتمین کنگره «اتحادیه انجمن های فیزیولوژی و فارماکولوژی آسیا و اقیانوسیه» (FAOPS) که از 22 تا 25 نوامبر سال جاری در تایلند برگزار شد با دستاوردی علمی برای کشور همراه بود.

کنگره FAOPS

در مجمع عمومی این کنگره که با حضور نمایندگان کشورهای ژاپن، چین، کره جنوبی، پاکستان، هند، تایوان، اندونزی، مالزی، تایلند، میانمار، استرالیا و ایران برگزار شد، دکتر سمنانیان به عنوان مسئول خبرنامه FAOPS و دکتر میرنجفی زاده به عنوان نماینده انجمن فیزیولوژی و فارماکولوژی ایران حضور داشتند.
در این نشست موضوع درخواست سه کشور کره جنوبی، چین و ایران برای میزبانی دهمین دوره کنگره FAOPS در سال 2023 مطرح گردید و در این رابطه دکتر میرنجفی زاده با ارائه گزارشی از وضعیت علمی و توانایی های موجود کشور برای برگزاری این کنگره بزرگ بین المللی، درخواست ایران را مطرح نمود.
پس از ارائه گزارش های مشابه توسط نمایندگان کشورهای چین و کره جنوبی، رای گیری به عمل آمد و خوشبختانه کشورمان با کسب اکثریت قوی آرا به عنوان میزبان دهمین دوره کنگره FAOPS در سال 2023 میلادی برگزیده شد.
همچنین در پایان این جلسه از سوی کمیته انتخاباتی مجمع (nominating committee)، که ریاست آن را دکتر سمنانیان در جلسه به عهده داشت، مسئولین و اعضای هیآت مدیره جدید FAOPS انتخاب و دکتر میرنجفی زاده به عنوان نایب رئیس اول FAOPS و نماینده ایران در این اتحادیه برگزیده شد.
روابط عمومي دانشگاه کسب این دستاوردها، که نشان اعتبار علمی کشورمان در میان سایر کشورهای آسیایی و اقیانوسیه است را به جامعه علمی کشور و دانشگاهیان تبریک می گوید.

16 آذر 1394 / تعداد نمایش : 1105