متن کامل خبر


 
عدم وجود حد واسطه ميان انواع، نظريه داروين را نقض مي كند

خلاصه خبر: مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه در نشست شوراي دانشگاه نهم آذر ماه، در ادامه بحث عقل قرآني و غربي به بررسي دلايل علمي نقضي و سلبي نظريه داروين پرداخت.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه در نشست شوراي دانشگاه نهم آذر ماه، در ادامه بحث عقل قرآني و غربي به بررسي دلايل علمي نقضي و سلبي نظريه داروين پرداخت.

حجت الاسلام فلاح رفيع مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه در ادامه بحث نقد و بررسي نظريه داروين اظهار داشت: در دهه هاي اخير براي تبليغ داروينيسم بسيار تلاش شده است و از سال 2000 به بعد اين تبليغات در غرب افزايش يافت و از طريق فيلم،‌ رمان، داستان هاي تخيلي،‌ انيميشن و كتاب هاي گوناگون تلاش شد تا اين نظريه هر چه بيشتر تبليغ شود.
وي در خصوص نقد نظريه داروين تصريح كرد: ما در نقد اين نظريه دو گام اساسي داريم كه يكي مرحله نقد علمي است و ديگري فرض بر پذيرش نظريه و ميزان تناسب و يا مغايرت آن با قرآن كريم است. در نقد علمي نيز به نقد نقضي و سلبي و نيز نقد ايجابي مي پردازيم.
وي با اشاره به نقد هاي علمي نظريه داروين گفت: يكي از مشكلات نظريه داروين و فرضيه تكامل،‌ عدم وجود حد واسطه ها بين انواع است كه جزء دلايل نقضي داروينيسم است كه از سوي فسيل شناسان نيز بررسي شده و عدم وجود حد واسطه ها ميان انواع موجودات (تك سلولي، ماهي ها،‌ دوزيستان، خزندگان و پرندگان و ...) اين نظريه را از نظر علمي نقض مي كند.

15 آذر 1394 / تعداد نمایش : 1025