متن کامل خبر


 
تاکید رییس دانشگاه بر لزوم ايجاد تقويم آموزشي و پژوهشي در گروههای آموزشی

خلاصه خبر: در نشست نهم آذر ماه شوراي دانشگاه ، بر لزوم ايجاد تقويم آموزشي و پژوهشي مجزا در هر يك از گروهها و نيز توجه به رشد و تعالي اعضاي هيات علمي جوان تاكيد شد.

در نشست نهم آذر ماه شوراي دانشگاه ، بر لزوم ايجاد تقويم آموزشي و پژوهشي مجزا در هر يك از گروهها و نيز توجه به رشد و تعالي اعضاي هيات علمي جوان تاكيد شد.

در ابتداي اين نشست دكتر احمدي رييس دانشگاه در سخناني ضمن تسليت فرارسيدن اربعين سالار شهيدان،‌ بر لزوم زنده نگاه داشتن پيام قيام امام حسين(ع) و مفاهيم آن در زندگي امروز بشري تاكيد كرد و گفت: امروز اسلام راستين و برخواسته از تشيع از يك سو و اسلام دروغين، خشن و سفاك نيز از سوي ديگر توسط گروههاي منحرف وجود دارد اما درخشش و خلوص اسلام ناب محمدي(ص) ، پس از 1400 سال همچنان راه خود را در قلب جهانيان باز مي كند .
وي در ادامه به لزوم توازن حق التدريس اعضاي هيات علمي جوان و پيشكسوت دانشگاه تاكيد كرد و گفت: مديران گروهها بايد توجه لازم را در اين زمينه داشته باشند تا اساتيد جوان نيز بتوانند ظرفيت موظفي حق التدريس خود را پر كنند و رشد و تعالي اعضاي هيات علمي جوان را مد نظر قرار دهند.
وي در خصصوص طرح راهبردي دانشگاه يادآور شد: تيم تدوين طرح راهبردي دانشگاه، جلسات متعددي را با دانشكده ها و مراكز تحقيقاتي برگزار نموده است و هيات رييسه دانشكده ها و مراكز تحقيقاتي بايد در مورد نحوه اجرا و اقدامات انجام شده در خصوص اين طرح به صورت هفتگي گزارش هاي خود را ارائه نمايند. ما همچنين يك گروه رفع اشكال و هموارسازي اجراي طرح را براي يك سال آينده در دانشگاه خواهيم داشت .
دكتر احمدي با اشاره به طول مدت تحصيل دانشجويان تصريح كرد: 75 در صد دانشجويان از دوره مجاز تحصيلي خود تجاوز مي كنند و بايد سعي شود اين امر به گونه اي صحيح اصلاح شود و با توجه به آيين نامه جديد كارشناسي ارشد ابلاغ شده و بلامانع بودن اخذ 14 واحد آموزشي در هر ترم، بايد روساي دانشكده ها و مديران گروهها همت بگمارند تا هم در دوره دكتري و هم كارشناسي ارشد، واحدهاي آموزشي در دو ترم ارائه شود و مدت زمان باقیمانده براي پژوهش، پايان نامه و رساله دانشجويان صرف شود.
رييس دانشگاه با تاكيد بر لزوم داشتن تقويم تحصيلي در تمام گروهها اظهار داشت: در راستاي منظم كردن فرايند تحصيلي دانشجويان، هر گروه بايد براي سال تحصيلي خود يك تقويم آموزشي و پژوهشي داشته باشد تا كارها به طور منظم پيش رفته و دانشجويان نيز به موقع هدايت و فارغ التحصيل شوند.
وي در ادامه به سيستم تهيه و پردازش استفاده از آمار دانشجويان اشاره كرد و گفت: اين سيستم آمار و اطلاعات كه با كمك و مشورت شوراي نظارت دانشگاه انجام مي شود نتايج خوبي در اقدامات دانشگاه خواهد داشت و در تصميمات مديريتي، توزيع بودجه دانشكده ها و... مورد استفاده قرار مي گيرد.

15 آذر 1394 / تعداد نمایش : 935