متن کامل خبر


 
بسیجیان در دانشگاه باید نمونه اخلاق اسلامی باشند

خلاصه خبر: دکتر احمدی در همایش فرماندهان و کارکنان بسیج دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور که روز دوشنبه نهم آذرماه به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس در تالار اجتماعات شهید چمران برگزار شد، بر اهیمت جایگاه بسیج و بسیجی در محیط دانشگاه تأکید کرد .

دکتر احمدی در همایش فرماندهان و کارکنان بسیج دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور که روز دوشنبه نهم آذرماه به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس در تالار اجتماعات شهید چمران برگزار شد، بر اهیمت جایگاه بسیج و بسیجی در محیط دانشگاه تأکید کرد .

رئیس دانشگاه در اجتماع بسیجیان گفت: بسیجی بودن در دانشگاه بسیار سخت تر از محیط های دیگر است؛ چرا که دانشگاه محل پرسش و پاسخ و محل بحث و جدل عقلی است. بنابراین رسالت بسیجی در محیط دانشگاه با سایر اقشار جامعه و اجتماعات دیگر تفاوت دارد. بسیار مهم و ضروری است که بسیج به لحاظ مبانی نظری و عقیدتی، اخلاقی و مذهبی مسلط به دانش باشد تا بتواند در مواجه و برخورد با دانشگاهیان درخشش شایسته و درخوری از خود به نمایش بگذارد. فرماندهان و مسئولین بسیج در دانشگاه ها باید در زمینه آموزش نیروهای گرانقدر خود تلاش بیشتری کنند و با ساختن ذهنیت های فرهیخته، نیروهای بسیج کارکنان دانشگاه ها را برای فعالیت در این محیط علمی بیش از پیش آماده کنند.

وی افزود: شور و شوق بسیجی را نمی توان با کلمات توصیف کرد. آن فداکاری ها، شجاعت ها، آن روحیه انقلابی و ایثارگری ها در وصف زبان نمی گنجد. مسلما افتخار کردن به این ویژگی ها برای تقویت روحیه و انسجام بسیج بسیار ارزشمند و مؤثر است ولیکن باید اهمیت شناخت مبانی نظری و عقیدتی بسیج مورد توجه بیشتر قرار گیرد. شناخت صحیح مبانی و توانایی استدلال و دفاع محکم از آنها همراه با شوق و شور بسیجی از آنها بسیجیان متفکر می سازد و این امکان را ایجاد می کند که در دانشگاه بصورت مستقل فعالیت کنند، آن وقت است که بر تأثیر گذاری بسیج در دانشگاه افزوده می شود.
رئیس دانشگاه ادامه داد: شما بسیجیان باید در ارائه اخلاق اسلامی به گونه ای بدرخشید که همه غیر بسیجیان به شما به عنوان یک فرد نمونه و یک الگو نگاه کنند. از شما سرمشق بگیرند و آرزو داشته باشند که در جمع شما پذیرفته شوند. امیدوارم فعالیت ارزشمند شما در چارچوب فعالیت های دانشگاه سرمنشأ برکات بزرگی باشد و برای ارتقاء اخلاقی، تقویت وجدان کاری و افزایش روحیه ایمان کارکنان مفید واقع شود. از شما تقاضا دارم تا در این زمینه، مدیریت های مختلف دانشگاه را کمک کنید و به انتقاد و خرده گیری نپرداخته و در عوض در راه رفع مشکلات همیاری کنید.
دکتر احمدی در پایان اظهار داشت: امیدوارم در پناه تعلیمات ائمه اطهار و سید الشهداء و تحت کرامات مقام معظم رهبری موفق و سربلند باشید. جهان امروز به روحیه بسیجی نیاز دارد؛ بسیجی که با خودآگاهی و تسلط برمبانی عقیدیتی و نظری، با تقوا و اخلاق اسلامی، آمیخته با ایثار و فداکاری به همه درس زندگی به مفهوم واقعی اسلامی بدهد.

 

10 آذر 1394 / تعداد نمایش : 980