متن کامل خبر


 
استاد دانشكده علوم زيستي دانشگاه برنده جايزه علامه طباطبايي شد

خلاصه خبر: دكتر خسرو خواجه عضو هيات علمي دانشكده علوم زيستي، موفق به كسب جايزه «علامه طباطبایی»، ویژه استادان و محققان برجسته کشور شد.

دكتر خسرو خواجه عضو هيات علمي دانشكده علوم زيستي، موفق به كسب جايزه «علامه طباطبایی»، ویژه استادان و محققان برجسته کشور شد.

 

چهارمین دوره اعطای جایزه نخبگی «علامه طباطبایی» يكشنبه بيست و چهارم آبان ماه، طی مراسمی با حضور دکتر جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهور، دکتر ستاری، معاون علمی رییس‌جمهور و رییس بنیاد ملی نخبگان و دکتر فرهادی،‌ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست‌جمهوری برگزار شد.
چهارمین جایزه علامه طباطبایی به 18 تن از اساتید نخبه و پیشکسوت حوزه‌های مختلف علمی کشور اعطا شد كه در ميان اين اساتيد برتر، نام دکتر خسرو خواجه استاد برجسته دانشگاه تربيت مدرس به چشم مي خورد.
دکتر خسرو خواجه استاد رشته بیوشیمی و علاقمند به حوزه زیست فناوری آنزیم هاست. وی پس از اخذ مدرک تحصیلی لیسانس زیست شناسی از دانشگاه شیراز، در رشته بیوشیمی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه تهران تحصیل کرد و از سال 81 به عنوان عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس فعالیت خود را آغاز نمود.

دکتر خواجه در سال 83 به عنوان مدیر گروه بیوشیمی و از سال 84 به مدت 5 سال معاون آموزشی دانشکده علوم پایه بود و با تأسیس دانشکده علوم زیستی ریاست آن را بر عهده گرفت. گفتني است جایزه علامه طباطبایی یکی از مهمترین جوایز علمی کشور است که به استادان و دانشمندان برجسته کشور در حوزه‌های مختلف علمی تعلق می‌گیرد. اساتید مشمول جایزه علامه طباطبایی از سوی بنیاد ملی نخبگان به عنوان "اساتید برجسته كشور" معرفی می شوند و این استادان به دلیل سوابق علمی، آموزشي و پژوهشی خود مشمول حمایت های ویژه بنیاد ملی نخبگان قرارمی گیرند.

25 آبان 1394 / تعداد نمایش : 1022