متن کامل خبر


 
عضو هيأت علمي دانشگاه در زمره يك درصد دانشمندان و نخبگان برتر جهان در رشته شيمي قرار گرفت

خلاصه خبر: عضو هيأت علمي دانشگاه در زمره يك درصد دانشمندان و نخبگان برتر جهان در رشته شيمي قرار گرفت

 

 

       عضو هيأت علمي دانشگاه در زمره يك درصد دانشمندان و نخبگان برتر جهان در رشته شيمي قرار گرفت

 

 

 

دکتر اکبر حیدری عضو هیأت علمی بخش شیمی دانشکده علوم پایه به عنوان دانشمند يك درصد ISI رشته شيمي در ابعاد بين المللي انتخاب شد.

موسسه اطلاعات علمی ISI که یک مرجع معتبر علمی بین المللی است، همه ساله با ارزیابی و بررسی تحقیقات انجام شده و مقالات علمی منتشر شده از سوی دانشمندان کشورهای مختلف جهان و امتیازدهی به سطح علمی و فعالیت آنان، دانشمندان برتر را انتخاب و معرفی می کند.
معیار ورود به فهرست دانشمندان یک درصد برتر در هر گرایش علمی، کسب تعداد معین ارجاع به مقالات منتشر شده در پایگاه اطلاعات علمیWeb of science براساس آستانه های مشخص شده برای هر گرایش علمی است که با مقایسه میانگین ارجاعات مقالات در 10 سال گذشته، اقدام به معرفی بهترین ها می کند.
گفتنی است دکتر اکبر حیدری مدارک کارشناسی ارشد و دکتری خود در شیمی آلی را به ترتیب از دانشگاه تهران و دانشگاه گیسن دریافت کرد و هم اکنون با رتبه علمی استاد در بخش شیمی دانشگاه مشغول فعالیت است.
زمینه های پژوهشی مورد علاقه وی تهیه کاتالیست ها، تهیه مواد موثره داروئی واکنش های چند جزئی است. از تجارب تحقیقاتی دکتر حیدری می توان به طرح صنعتی تهیه اکسی کدون هیدروکلراید اشاره کرد. وی تاکنون راهنمایی پایان نامه و رساله 32 دانشجوی کارشناسی ارشد و 10 دانشجوی دکتری را به عهده داشته است.

19 آبان 1394 / تعداد نمایش : 1043