متن کامل خبر


 
جلسه هم اندیشی در خصوص طرح تحول راهبردی دانشگاه

خلاصه خبر: جلسه هم اندیشی طرح تحول راهبردی دانشگاه، دوازدهم آبان ماه در سالن شهید خلوتی دانشکده كشاورزي برگزار شد.

در این جلسه رئیس، معاونان و اعضای هیئت علمی دانشکده کشاورزی، دکتر البدوی و دکتر اقدسی، مجریان طرح تحول راهبردی و همچنین معاون آموزشی دانشگاه حضور داشتند.
در ابتدا دكتر علی اصغر طالبی، رئیس دانشکده کشاورزی اظهار داشت: دانشگاه تربیت مدرس در طی 34 سال گذشته مسیر قابل قبول و قابل دفاعی را طی کرده است و موقعیت دانشگاه در نظام آموزش عالی موید این واقعیت است. ما باید قدردان همه کسانی باشیم که در طی این سال ها برای رساندن دانشگاه به چنین موقعیتی تلاش کردند. در عین حال ارزیابی مسیر طی شده از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا ارزیابی، نقاط ضعف و قوت ما را آشکار می کند.
طالبی تصريح كرد: ما از بیان ضعف ها، کمبودها و نواقص نباید هیچ واهمه ای داشته باشیم و بدون شناخت نقاط ضعف امکان اصلاح مسیر وجود ندارد.

دانشکده کشاورزی

وی افزود : دانشگاه تربیت مدرس در 15 سال ابتدای تاسیس، یک دانشگاه آموزش محور بود و با تربیت اعضای هیئت علمی برای سایر دانشگاه ها، در آن برهه که کمبود نیروی انسانی در دانشگاه ها وجود داشت، خدمات ارزشمندی به کشور ارائه داد ولی در طی 20سال بعد، شعار دانشگاه تغییر کرد و دانشگاه تربیت مدرس به یک دانشگاه پژوهش محور تبدیل شد و در این دوره دانشگاه عملکرد بسیار درخشانی داشت و موقعیت دانشگاه در نظام آموزش عالی تثبیت شد.
رئیس دانشکده کشاورزی در پایان يادآور شد: امروز ما در موقعیتی قرار داریم که باید ضمن حفظ ارزش های گذشته دانشگاه یعنی آموزش و پژوهش پویا ، گام بزرگی به سمت دانشگاه نسل سوم یا دانشگاه کارآفرین برداریم. دانشگاهی که در آن شرایط برای تبدیل فکر به ثروت وجود داشته داشته باشد و این آغاز حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان است و این حرکت مبارک در آینده می تواند کشور را از وابستگی به درآمد ناشی از فروش منابع خام نجات دهد.
سپس دکتر البدوی، مجری طرح تحول راهبردی دانشگاه، این طرح را به تفصيل برای حاضرین در جلسه توضیح داد .

دانشکده کشاورزی

پس از آن میزگرد پرسش و پاسخی با حضور دکتر البدوی و دکتر اقدسی (مجریان طرح تحول راهبردی دانشگاه)، دکتر علی اصغر طالبی (رئیس دانشکده کشاورزی) و دکتر مختار جلالی (معاون آموزشی دانشگاه) تشکیل گردید و اعضای هیئت علمی دانشکده با بیان نظرها و دیدگاه های خود، نقاط ضعف و قوت طرح تحول راهبردی را ارائه نمودند.
در پایان این جلسه مقرر گردید کمیته ی راهبردی دانشکده کشاورزی، با برگزاری جلسات منظم، طرح تحول راهبردی این دانشکده را تهیه نماید.

 

16 آبان 1394 / تعداد نمایش : 1216