متن کامل خبر


 
تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال تحصیلی 96-1395

خلاصه خبر: در نشست شوراي دانشگاه كه يازدهم آبان ماه در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد، ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال تحصیلی 96-1395 به تصويب رسيد.

در نشست شوراي دانشگاه كه يازدهم آبان ماه در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد، ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال تحصیلی 96-1395 به تصويب رسيد.

در ابتدای این نشست حجت الاسلام فلاح رفیع مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در ادامه بحث عقل قرآنی و عقل غربی به توضیحاتی در باره داروینیسم و سابقه تاریخی نظریه داروین پرداخت.

در ادامه اعضای شورا در خصوص توجه به پژوهش و مقاله در کنار کارآفرینی و علم کاربردی، طرح سربازی امریه برای فارغ التحصیلان، دوره های پسا دکتری، مشکل پارک ماشین ها داخل دانشگاه و ... مطالبی را عنوان کردند.

نشست شورای دانشگاه تربیت مدرس
 

در ادامه دکتر جلالی معاون آموزشی در خصوص نحوه پذيرش دانشجويان دكتري دانشگاه در سال 95 مطالبي را عنوان كرد.

وی خاطر نشان کرد: امسال پذیرش دانشجو در مقطع دکتری به 13 دانشگاه برتر و گروه يك از جمله دانشگاه تربیت مدرس واگذار شده است و پذيرش دانشجو به صورت متمركز صورت نمي گيرد و باید با برنامه ریزی صحیح در این زمینه به خوبی عمل نماييم و از این فرصت استفاده کنیم تا ظرفیت خالی را به طور کامل برای سال 95 تکمیل کنیم.

دکتر مینایی مدیر دفتر برنامه ريزي، گسترش و بازنگری در خصوص تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال تحصیلی 96-1395 مطالبی را عنوان کرد.

وی افزود: ظرفیت های سال 95 نسبت به سال 93 تغییر نکرده و نسبت به سال 94، سيزده درصد افزایش یافته است.

در ادامه اعضای شورا ضمن تشکر و قدردانی از معاون آموزشی و تیم همراه در خصوص تعیین ظرفیت پذيرش دانشجو براي سال 95، بحث و تبادل نظرکردند. در این نشست مقرر شد؛ دانشکده ها نظرات کارشناسی و اصلاحیه های مورد نظر در خصوص کلیات و سیاست ها و روش محاسبه فرمول c را برای اعمال اصلاحیه در ظرفیت و فرمول تعيين ظرفيت سال 96 به معاونت آموزشی دانشگاه منعکس نمایند.

همچنین در خصوص ظرفیت رشته های کارشناسی ارشد رشته تاریخ، دکتری بیوشیمی، کارشناسی ارشد مهندسی نفت - مخازن، دکتری ریاضی کاربردی، کارشناسی ارشد رشته الکترونیک گرایش دیجیتال، تغییر عنوان در مدیریت بازرگانی و بازاریابی بین المللی، جابجایی ظرفیت در رشته مهندسی مکانیک- هوا فضا و ظرفیت دکتری مهندسی صنایع و نیز پذیرش و اعلام ظرفیت در پردیس و نوبت دوم بر اساس نظر گروه و دانشکده موافقت گردید.

در پایان ظرفیت پذیرش دانشجو براي سال تحصيلي96-1395 با اکثریت آرا به تصویب رسید.

16 آبان 1394 / تعداد نمایش : 4617