متن کامل خبر


 
اجرای این پروژه نشان‌دهنده اعتماد متقابل میان دانشگاه و بخش خصوصی است

خلاصه خبر: رییس دانشگاه در مراسم رونمایی از دستگاه شبیه‌ساز پرواز (سسنا 172) که روز سه شنبه 21 شهریورماه با حضور معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم برگزار شد، از تجاری‌سازی این سامانه خبر داد.

رییس دانشگاه در مراسم رونمایی از دستگاه شبیه‌ساز پرواز (سسنا 172) که روز سه شنبه 21 شهریورماه با حضور معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم برگزار شد، از تجاری‌سازی این سامانه خبر داد.
دکتر محمدتقی احمدی با اشاره به موفقیت دانشجویان و اساتید دانشگاه تربیت مدرس در طراحی و ساخت دستگاه شبیه‌ساز پرواز (سسنا 172) افزود: دستگاه شبیه‌ساز طراحی شده دراین دانشگاه یک نمونه کامل‌تر و با عملکرد بهتر از ابزارهای موجود در کشور است که طی دو سال تحقیقات بی‌وقفه ساخته شده است. تجهیزاتی که در این دستگاه نهفته نسبت به نمونه های دیگر در سطح دانشگاهی بهتر است که این خود کمک می کند دانش پذیر با این شبیه سازه‌ها پیشرفت کند.
دکتر احمدی تاکید کرد:‌ یکی از نکات مهم که باید به آن توجه کرد این است که ساخت این دستگاه به سفارش بخش خصوصی بوده است. واگذاری این پروژه از سوی بخش خصوصی به دانشگاه نشان‌دهنده اعتماد متقابل میان دانشگاه و بخش خصوصی است، ضمن آنکه زمینه مناسبی برای همکاری‌های علمی و تجاری فراهم خواهد شد.
رییس دانشگاه ادامه داد: به هر حال بخش خصوصی باید متوجه شود که دانشگاه های بزرگ بخصوص دانشگاه تربیت مدرس متمرکز به پژوهش است و همین موضوع برای دانشگاه سود آور است.
دکتر احمدی این اقدام را توفیق بزرگ در سطح دانشگاه‌ها دانست و ابراز امیدواری کرد این راه ادامه یابد.
وی با بیان جزئیات دستگاه شبیه‌ساز ساخته شده یادآور شد: هزینه ساخت این دستگاه کمتر از یک سوم نمونه خارجی است که این امر کاهش هزینه‌های آموزش را در پی خواهد داشت. همچنین با ساخت این دستگاه شبیه‌ساز مشکل ناهماهنگی نرم‌افزار با سخت‌افزار حل شد.
دکتر احمدی در پایان از بهره‌برداری این دستگاه خبر داد و گفت: همزمان با رونمایی از این طرح، دستگاه شبیه‌ساز پرواز به سفارش‌دهنده ارائه خواهد شد.

21 شهریور 1396 / تعداد نمایش : 1578