متن کامل خبر


 
معاون پشتيباني و منابع انساني از افزايش تسهيلات بانك براي اعطاي وام به كاركنان خبر داد

خلاصه خبر: دكتر محسن محمد زاده طي مصاحبه اي به تشريح شرايط اعطاي وام و تسهيلات دانشگاه به اعضاي هيات علمي و غير هيات علمي پرداخت.

دكتر محسن محمد زاده طي مصاحبه اي به تشريح شرايط اعطاي وام و تسهيلات دانشگاه به اعضاي هيات علمي و غير هيات علمي پرداخت.
دكتر محمد زاده اظهار داشت: طي تفاهم نامه اي كه دانشگاه با بانك تجارت منعقد نمود شرايط براي استفاده از تسهيلاتي كه بانك طبق ضوابط مي تواند براي دانشگاه فراهم نمايد مهيا شد. در اين راستا ما در سال گذشته براي وام خريد كالا، تامين مسكن و خريد خودرو تعدادي تسهيلات از بانك تجارت دريافت كرديم.
تعداد تسهيلات دريافت شده از بانك متناسب با سال هاي قبل بود، اما چون نحوه پرداخت و شرايط آن طي هماهنگي با بانك تسهيل شده بود تعداد بيشتري از كارمندان براي دريافت وام ثبت نام كردند و اين سبب شد تا تعداد متقاضيان بيش از 2 برابر تسهيلات دريافت شده از بانك باشد و ما براي حل اين مشكل مجبور به قرعه كشي از ميان متقاضيان شديم.
وي افزود: امسال خوشبختانه طي پيگيري هايي كه با بانك انجام داديم توانستيم بيش از تسهيلات سال گذشته از بانك مورد نظر تسهیلات جدید دريافت كنيم و 550 فقره وام براي 3 عنوان وام كالا، تهيه خودرو و تعمير مسكن در اختيار دانشگاه قرار گرفت. اين وام در اختيار كاركنان رسمي،‌ پيماني و قراردادي دانشگاه قرار مي گيرد و براي كاركنان شركتي نيز تسهيلاتي تقاضا شده است و مبلغ 5 ميليون تومان در اختيار آنان قرار مي گيرد.
وي با اشاره به نحوه تقاضاي وام از سوي كارمندان يادآور شد: طي اطلاعيه اي به همكاران دانشگاه ، كارمنداني كه تاكنون وام دريافت نكرده بودند از طريق سامانه دريافت وام ثبت نام نمودند. تعداد بسياري از كارمندان در اين سامانه ثبت نام نمودند و به دليل اولويت بندي زمان پرداخت وام در طول سال ، مجبور به قرعه كشي شديم و هر هفته 10 نفر براي هر يك از وام ها و در مجموع 30 نفر براي هر سه نوع وام به بانك معرفي مي شوند و مبلغ 8 ميليون وام خريد كالا، 20 ميليون وام تعمير مسكن و 15 ميليون وام خريد خودرو به متقاضيان پرداخت مي شود.
وي با اشاره به همكاري خوب بانك تجارت با دانشگاه خاطر نشان كرد: بانك تجارت جمعا مبلغ 8 ميليارد و 190 ميليون تومان تسهيلات را در اختيار دانشگاه قرار داده است و با توجه به تسهيل شدن شرايط دريافت وام، متقاضيان نيز افزايش يافتند و 180 وام خريد كالا، 150 وام تعمير مسكن و 220 وام خريد خوردو به همكارن پرداخت مي شود كه باز پرداخت اين وام ها نيز با سود 16 درصد و 4 و 5 ساله است. علاوه بر اين 90 فقره وام نيز به كاركنان شركتي اعطا مي شود.
وي با اشاره به اعطاي وام وديعه مسكن به اعضاي هيات علمي تصريح كرد:‌ اين وام به اعضاي هيات علمي جوان كه كمتر از 7 سال سابقه خدمت دارند اعطا مي شود و امسال مبلغ آن 70 ميليون است كه بازپرداخت آن نيز با سود 16 درصد و 5 ساله خواهد بود.

8 شهریور 1396 / تعداد نمایش : 934