متن کامل خبر


 
ارائه سخنرانی محقق ایرانی مقیم خارج در دانشگاه

خلاصه خبر: در قالب طرح همکاری با متخصصان و دانشمندان ایرانی غیر مقیم؛ متخصص ایرانی مقیم خارج، تجربیات خود را در حوزه‌هایی چون سنتز نانوذرات، فرآیند الکتروریسی و استفاده از نانوذرات و ریزدانگی در بهبود خواص منیزیم با پژوهشگران کشور به اشتراک گذاشت.

در قالب طرح همکاری با متخصصان و دانشمندان ایرانی غیر مقیم؛ متخصص ایرانی مقیم خارج، تجربیات خود را در حوزه‌هایی چون سنتز نانوذرات، فرآیند الکتروریسی و استفاده از نانوذرات و ریزدانگی در بهبود خواص منیزیم با پژوهشگران کشور به اشتراک گذاشت.
دکتر سارا ابوعلی در راستای تحقق طرح «همکاری با متخصصان و دانشمندان ایرانی غیرمقیم» در دانشگاه‌ تربیت مدرس نتایج تحقیقات خود را به دانشجویان و پژوهشگران ارائه کرد.
دکتر سارا ابوعلی که پنجمین سخنران متخصص ایرانی غیرمقیم در سال ۹۶ است، در سال ۲۰۱۶ از Hong Kong University of Science and Technology در رشته مهندسی مکانیک در مقطع دکتری تخصصی مدرک خود را اخذ کرد و پس از آن به عنوان محقق در مرکز تحقیقات مواد پیشرفته و نانو در هنگ کنگ مشغول فعالیت شد.
سخنرانی وی در رابطه با موضوع «Carbon-based nanocomposite materials for Li-ion batteries and supercapacitors» (مواد نانوکامپوزیتی مبتنی بر کربن برای باتری‌های لیتیوم یون و ابررایانه‌ها) بیستم تیرماه جاری در دانشکده فنی و مهندسی برگزار شد.
دکتر ابوعلی در سخنرانی خود، دستاوردها و نتایج تحقیقات خود را در حوزه‌هایی چون معرفی باتری‌های لیتیوم یون و ابررایانه‌ها، معرفی فرآیند الکتروریسی، سنتز نانوذرات اکسید کبالت در نانوکامپوزیت‌های کربن و کاربرد آن در باتری‌های لیتیوم یون و ابررساناها و سنتز نانوکامپوزیت‌های نانولوله کربنات اکسید نیتروژن کربن و کاربرد آن در باتری‌های لیتیوم یون و ابررایانه‌ها عرضه کرد.
طرح «همکاری با متخصصان و دانشمندان ایرانی غیرمقیم» به منظور انتقال دانش، تجربه و ایده‌های فناورانه به کشور و همچنین ایجاد ارتباط موثر دانشمندان غیرمقیم با همتایان داخلی و مراکز علمی و فناوری منتخب توسط معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری و بنیاد ملی نخبگان‌ تدوین شده و در حال اجراست.

24 تیر 1396 / تعداد نمایش : 1492