متن کامل خبر


 
آیین تجلیل از برترین ها و مدل آوران ورزش سال 95 دانشگاه برگزار شد

خلاصه خبر: آیین تجلیل از برترین ها و مدل آوران ورزش سال 95 دانشگاه، با حضور دکتر احمدی رییس دانشگاه، دکتر اصلاحچی معاون دانشجویی، دکتر قراخانلو رییس پژوهشگاه تربیت بدنی، حیدریان کاپتان پیشین تیم ملی فوتسال ایران و دکتر رستگار مدیر مرکز تربیت بدنی سوم خردادماه جاری در سالن اجتماعات شهید مطهری برگزار شد.

آیین تجلیل از برترین ها و مدل آوران ورزش سال 95 دانشگاه، با حضور دکتر احمدی رییس دانشگاه، دکتر اصلاحچی معاون دانشجویی، دکتر قراخانلو رییس پژوهشگاه تربیت بدنی، حیدریان کاپتان پیشین تیم ملی فوتسال ایران و دکتر رستگار مدیر مرکز تربیت بدنی سوم خردادماه جاری در سالن اجتماعات شهید مطهری برگزار شد.
دکتر احمدی در این مراسم ضمن ابراز خوشحالی از قرار گرفتن در جمع ورزشکاران دانشگاه گفت: حضور این تعداد ورزشکار و طرفداران ورزش در دانشگاه مرا شگفت زده کرد و خوشحالم که کارکنان و دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس به اهمیت ورزش در زندگی پی برده اند.
وی افزود: ورزش جزء بسیار مهمی از زندگی هر شهروند در شهرهای بزرگ است. ما باید به این بخش حیاتی زندگی خود توجه ویژه داشته باشیم. ورزش منظم ذهن، روح و روان را صیقل می دهد و انسان را در مواجه با مشکلات زندگی توانمند تر می کند. با ورزش حس خوش بینی و نگاه مثبت به زندگی پرورش می یابد و انسان می تواند بسیاری از مسائل اجتماعی، معنوی و روحی و روانی خود را به خوبی با ورزش سامان دهد.

آیین تجلیل از برترین ها و مدل آوران

در بخش دیگری از این مراسم دکتر رضا قراخانلو رییس پژوهشگاه تربیت بدنی به سخنرانی پرداخت و گفت: اهمیت ورزش بر هیچ کس پوشیده نیست و تقریبا همه ی مردم از نقش ورزش در پیشگیری از بیماری ها، جلوگیری از پیری زودرس و کاهش هزینه های درمان با خبر هستند. ورزش نه تنها بر جسم، تمام اندام ها، بافت ها و سلول ها تأثیر دارد بلکه از جنبه های اجتماعی زندگی بشر نیز حائز اهمیت است. نتایج مطالعات یکی از اساتید بین المللی نشان می دهد که انسان به لحاظ ژنتیکی موجودی بسیار فعال بوده است. بررسی انسان از هزاران سال قبل این مطلب را آشکار می سازد که برخی از ژن های آدمی در اثر کم شدن فعالیت های بدنی طی زمان دچار تغییرات اساسی شده است.
وی افزود: هر یک از ما یک سن شناسنامه ای، یک سن بیولوژیک و یک سن آمادگی جسمانی داریم که کارشناسان تربیت بدنی می توانند سن آمادگی بدنی افراد را با تست های ساده ورزشی سنجیده و به آنها بگویند که از سن شناسنامه ای خود چقدر پیرتر و یا جوان تر هستند.
عضو هیأت علمی دانشگاه در پایان ضمن تأکید بر ورزش همگانی توصیه کرد: فعالیت بدنی و ورزش را وابسته به تجهیزات و امکانات خاص نکرده و چه انفرادی، چه گروهس و چه خانوادگی به ورزش بپردازید.
در بخش دیگری از آیین تجلیل از مدال آوران ورزش دانشگاه دکتر رستگار مدیر مرکز تربیت بدنی به ارائه گزارش در خصوص برنامه های متنوع و جشنواره های ورزشی که در 3 نوبت در فضای باز دانشگاه برگزار شد پرداخت و گفت: در سال 95 یک هزار و 249 نفر رویداد در بخش بانوان و یک هزار و 856 نفر رویداد در بخش آقایان برگزار شد. مسابقه سیمولتانه با حضور هفت شطرنج باز خانم و 23 شطرنج باز آقا، لیگ فوتسال دانشجویان با حضور 275 ورزشکار در قالب 25 تیم در بخش آقایان و 11 تیم در بخش بانوان، لیگ فوتسال کارمندان دانشگاه با حضور 156 نفر و مسابقات والیبال از جمله فعالیت های درون دانشگاهی در سال گذشته بود.

آیین تجلیل از برترین ها و مدل آوران

وی ادامه داد: در بخش مسابقات برون دانشگاهی نیز دانشگاه تربیت مدرس با 20 ورزشکار در 5 رشته ورزشی در رقابت های المپیاد دانشجویی حضور داشت. تیم داژبال کارکنان زن دانشگاه در مسابقات دانشگاههای منطقه یک کشور به عنوان نایب قهرمانی دست یافت. در فعالیت های کوهپیمایی و گلگشت ها نیز 220 نفر در بخش آقایان و 300 نفر در بخش بانوان شرکت کردند.
رئیس مرکز تربیت بدنی دانشگاه در پایان خاطر نشان کرد: برگزاری کلاس های مختلف ورزشی در 10 رشته در دو بخش خانم ها و آقایان، برگزاری کلاس های ورزشی در 10 رشته برای فرزندان همکاران در تابستان، انجام تست ارزیابی ترکیب بدنی و پایش سلامت، تعمیرات سالن ورزشی دانشگاه و سالن دانشکده کشاورزی، حصار کشی زمین والیبال، پیگیری راه اندازی استخر پردیس مرکزی و همچنین برنامه ریزی و پیگیری احداث سالن ورزشی مخصوص بانوان در ضلع جنوب شرقی دانشگاه از دیگر اقدامات مرکز تربیت بدنی در سال 95 می باشد.
در پایان این مراسم از بیش از 100 تن از ورزشکاران برتر، مدال آوران مسابقات درون و برون دانشگاهی و مربیان تیم های ورزشی دانشگاه با اهداء لوح تقدیر، مدال، تندیس و هدایای نقدی تجلیل شد.

7 خرداد 1396 / تعداد نمایش : 2131