متن کامل خبر


 
فاز ۲ گلخانه شرکت نهال گستر رویان افتتاح شد

خلاصه خبر: شرکت نهال گستر رویان متعلق به پارك علم و فناوري دانشگاه، بيست و يكم ارديبهشت ماه با حضور فریدون همتی استاندار قزوین و علی اکبر متقی فر مدیرکل جهاد کشاورزی و دکتر عباس یداللهی عضو هیات علمی دانشگاه و مدیر عامل این شرکت به بهره‌برداری رسید.

شرکت نهال گستر رویان متعلق به پارك علم و فناوري دانشگاه، بيست و يكم ارديبهشت ماه با حضور فریدون همتی استاندار قزوین و علی اکبر متقی فر مدیرکل جهاد کشاورزی و دکتر عباس یداللهی عضو هیات علمی دانشگاه و مدیر عامل این شرکت به بهره‌برداری رسید.

فاز ۲ گلخانه اين شركت به مساحت 6000 مترمربع برای تولید انواع نهال درختان میوه و نهال‌های رویشی با ۳۰ میلیارد ریال اعتبار، برای ۲۵ نفر اشتغالزایی در پی داشته است و حدود ۶ ماه قبل از طریق ویدئو کنفرانس توسط معاون اول رئیس جمهور کلنگ‌زنی شده بود.

استاندار قزوین

استاندار قزوين در این مراسم گفت: افتتاح و توسعه گلخانه ها نقش بسیار مهمی در مدیریت منابع آبی استان و توسعه طرح های کشاورزی خواهد داشت.
فریدون همتی افزود: در سفر رئیس جمهور به استان حدود ۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه گلخانه ها در سطح استان تخصیص یافت و به دنبال آن گام های بسیار مهم و موثری در این مسیر برداشته شد.
استاندار در ادامه، کلنگ احداث فاز سوم این مجموعه را نیز در همین مساحت به زمین زد تا کمتر از ۶ ماه دیگر به بهره برداری برسد.
شرکت نهال گستر رویان متعلق به پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس نخستین شرکت دانش بنیان کشور در بخش کشاورزی است که با ۸۰ میلیارد ریال اعتبار و ۷۰ نفر اشتغالزایی در شهرستان آبیک واقع شده است.

23 اردیبهشت 1396 / تعداد نمایش : 1180