متن کامل خبر


 
دانشگاه تربیت مدرس کمترین تعداد دانشجویان مهاجر را دارد

خلاصه خبر: رییس دانشگاه با بیان اینکه 2200 نفر از این دانشگاه در سال گذشته فارغ‌التحصیل شده‌اند گفت: 480 نفر از این فارغ‌التحصیلان در مقطع دکتری و 1700 نفر در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کرده‌اند.

رییس دانشگاه با بیان اینکه 2200 نفر از این دانشگاه در سال گذشته فارغ‌التحصیل شده‌اند گفت: 480 نفر از این فارغ‌التحصیلان در مقطع دکتری و 1700 نفر در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کرده‌اند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر محمد تقی احمدی رییس دانشگاه در آیین جشن دانش‌آموختگان دانشگاه که سی و یکم فروردین ماه سالجاری با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی دانش آموخته دانشگاه و وزیر کشور، جمع کثیری از داش آموختگان، اعضای هیات رییسه، روسای دانشکده ها و جمعی از اعضای هیات علمی در مجموعه ورزشی دانشگاه برگزار شد، گفت: دانشگاه جوان 34 ساله تربیت مدرس توانسته است به نتایج چشمگیری در حوزه علم و فناوری و تربیت دانش‌آموختگان توانمند برای کشور دست پیدا کند و راهی که دانشگاه‌های بزرگ جهان در طول 50-100 سال طی کرده‌اند در ربع قرن پیموده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر دانشگاه تربیت مدرس رتبه 2 کشوری را در تولید علم و فناوری داراست و این افتخاری که با تلاش اساتید و دانش‌آموختگان توانمند دانشگاه به دست آمده است و امیدواریم با نیروی عظیم و بزرگ که در سطح تحصیلات عالی و تحصیلات تکمیلی از این دانشگاه وارد دانشگاه می‌شوند دانشگاه تربیت مدرس بتواند خدمتگزاری خود در جامعه را ایفا کند.
رییس دانشگاه در ادامه این مراسم اظهار کرد: در سال گذشته حدود 2200 نفر دانشجو از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شدند که 480 نفر در مقطع دکتری و 1700 نفر در مقطع کارشناسی ارشد تحصیلات خود را به پایان رساندند.

رییس دانشگاه در آیین جشن دانش آموختگان

وی ادامه افزود: یکی از افتخارات دانشگاه تربیت مدرس این است که در تحصیلات تکمیلی در کشور سرآمد است و در زمانی که دوره‌های تحصیلات تکمیلی به ندرت در کشور شکل گرفته بود، با قدرت و اعتماد به نفس به این حوزه وارد شد.
احمدی با اشاره به طرح تحول راهبردی دانشگاه اظهار کرد: بیش از یک سال است که طرح تحول راهبردی دانشگاه آغاز شده و هدف از این طرح این است که دانشگاه به عنوان نسل چهارم دانشگاه‌ها وارد عرصه خدمتگزاری در جامعه شود و به غیر از آموزش و پژوهش، تجاری سازی و فناوری دانش را نیز دنبال کند و نسبت به نیازهای جامعه بی‌تفاوت نباشد.
رییس دانشگاه با اشاره به شعار دانشگاه با عنوان "خرد باید و دانش و راستی" گفت: با توجه به این شعار، راه آینده دانشگاه را ترسیم کرده‌ایم و به غیر از آموزش فارغ‌التحصیلان در دوران تحصیل، اخلاق و راستی را نیز در دانش‌آموختگان تقویت می‌کنیم و به همین دلیل دانشگاه تربیت مدرس کمترین تعداد دانشجویانی که به خارج از کشور مهاجرت می‌کنند را داراست.

رییس دانشگاه در آیین جشن دانش آموختگان

2 اردیبهشت 1396 / تعداد نمایش : 2030