متن کامل خبر


 
برگزاری المپیاد علمی دانشجویی غیر متمرکز دانشگاههای قطب 1 کشور در دانشگاه تربیت مدرس

خلاصه خبر: بیست و دومین المپیاد علمی دانشجویی غیر متمرکز دانشگاههای قطب 1 کشور در سال 1396 در روزهای 14 و 15 اردیبهشت ماه در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود.

بیست و دومین المپیاد علمی دانشجویی غیر متمرکز دانشگاههای قطب 1 کشور در سال 1396 در روزهای 14 و 15 اردیبهشت ماه در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود.
بیست و دومین المپیاد علمی دانشجویی غیر متمرکز دانشگاههای قطب 1 کشور دانشگاه هاي استان تهران (به مركزيت يكي از دانشگاه هاي شهر تهران ) با همکاری مشترک سازمان سنجش آموزش کشور و دانشگاه تربیت مدرس در 19 مجموعه رشته و با حضور حدود 500 داوطلب طی روزهای پنج شنبه 14 و جمعه 15 اردیبهشت ماه در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه برگزار می گردد.
شرکت کنندگان المپیاد علمی دانشجویی غیر متمرکز در مجموعه رشته های فیزیک، شیمی، ریاضی، آمار، زیست شناسی، حقوق، الهیات و معارف اسلامی، زبان و ادبیات فارسی، علوم تربیتی، علوم اقتصادی، علوم زمین، علوم جغرافیایی، مهندسی مواد و متالوژی، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک، و مهندسی کشاورزی (زراعت و اصلاح نباتات) با یکدیگر به رقابت پرداخته و در صورت موفقیت و اعلام اسامی آنان از طریق سایت مرکز المپیاد ، به مرحله نهایی برای رقابت با منتخبین آزمون متمرکز المپیاد علمی دانشجویی راه می یابند.
گفتنی است المپياد علمي دانشجويي كشور از سال 1375 بوسيله سازمان سنجش آموزش كشور و به دو روش متمركز و غير متمركز برگزار می شود. در روش غير متمركز دانشگاههاي كشور به 8 قطب دانشگاهي تقسيم مي شوند و تيم¬هاي معرفي شده هر دانشگاه درقطب هاي هشت گانه به طور همزمان با يكديگر به رقابت مي پردازند.

29 فروردین 1396 / تعداد نمایش : 1520