متن کامل خبر


 
13 استاد دانشگاه تربیت مدرس در جمع پژوهشگران یک درصد برتر جهان قرار گرفتند

خلاصه خبر: بر اساس آخرین اعلام پایگاه استنادی ISI-ESI ، 13 نفر از اعضاء هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس در زمره ی دانشمندان یک درصد برتر دنیا قرار دارند.

بر اساس آخرین اعلام پایگاه استنادی  ، (ISI-ESI ) سیزده نفر از اعضاء هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس در زمره ی دانشمندان یک درصد برتر دنیا قرار دارند.
به گزارش پایگاه استنادی طلایه داران علم تامسون رویترز (ISI-ESI) ۲۲۸ پژوهشگر ایرانی در جمع پژوهشگران یک درصد برتر دنیا قرار گرفتند که دانشگاه تربیت مدرس با 13 پژوهشگر، جزء دانشگاه های دارای بیشترین تعداد دانشمند یک درصد برتر دنیا در میان دانشگاه های کشور می باشد.
پایگاه استنادی طلایه داران علم تامسون رویترز هر دو ماه یکبار براساس آخرین تحولات در شبکه علم بین الملل روزآمد شده و به ارائه فهرستی از دانشمندان برتر دنیا می پردازد.
گفتنی است مرجعیت علمی مبنای گزینش دانشمندان برتر در پایگاه طلایه داران علم است. مرجعیت علمی براساس تعداد ارجاعات صورت گرفته به پژوهش های پژوهشگران تعیین می شود. ارجاعات یا استنادها بیانگر میزان استفاده از نتایج پژوهش های منتشر شده هستند. هر چقدر تعداد استنادهای صورت گرفته به پژوهش های یک محقق بیشتر باشد، کیفیت پژوهش های وی بالاتر بوده و این پژوهش ها از طرف جامعه علمی بیشتر پذیرفته شده اند.
ISI برای انتخاب دانشمندان یک درصد برتر دنیا، تعداد استنادهای صورت گرفته به پژوهش های محققان دنیا در ۱۰ سال اخیر را شمارش کرده و این محققان را در ۲۲ رشته موضوعی طبقه بندی می کند. سپس این محققان بر اساس تعداد استنادهای دریافتی به صورت نزولی مرتب سازی می شوند و یک درصد برتر از هر رشته به عنوان دانشمندان برتر انتخاب می شوند.
فهرست اسامی دانشمندان برتر دانشگاه تربیت مدرس بر اساس جدیدترین آمار به شرح زیر است:
دکتر علی مرسلی، دکتر عبدالعلی علیزاده، دکتر یدالله یمینی، دکترعیسی یاوری در حوزه شیمی، دکتر محسن پارسا مقدم، دکتر غلامحسن نجفی، دکتر برات قبادیان، دکتر حبیب الله یونسی، دکتر محمودرضا حقی فام در حوزه مهندسی، دکتر محسن برزگر، دکتر مسعود رضایی در حوزه علوم کشاورزی، دکتر یعقوب فتحی پور در حوزه علوم گیاهی و جانوری و دکتر مسعود سلیمانی در حوزه های بیولوژی و بیوشیمی.

26 فروردین 1396 / تعداد نمایش : 3315