متن کامل خبر


 
دانشگاه تربیت مدرس، عنوان دومین دانشگاه جامع برتر کشور را کسب کرد

خلاصه خبر: بر اساس رتبه بندی سال 95-1394 پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دانشگاه تربیت مدرس رتبه دوم را در بین 72 دانشگاه جامع کشور از آن خود کرد.

بر اساس رتبه بندی سال 95-1394 پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دانشگاه تربیت مدرس رتبه دوم را در بین 72 دانشگاه جامع کشور از آن خود کرد.
پایگاه استنادی علوم جهان اسلام برای ششمین سال متوالی دانشگاه¬ها و موسسات پژوهشی کشور را مورد رتبه بندی قرار داد. بر اساس اعلام این پایگاه، دانشگاه تربیت مدرس رتبه دوم را در میان 72 دانشگاه جامع کشور کسب کرد. دانشگاه های تهران و شیراز به ترتیب در جایگاه اول و سوم دانشگاه های جامع قرار گرفتند.
در رتبه بندی سال 95-1394 که با تغییرات مهمی انجام شد، 159 دانشگاه  و موسسه پژوهشی توسط 26 شاخص در قالب 5 معیار کلی پژوهش، آموزش، وجهه بین المللی، تسهیلات- امکانات و فعالیت‌های اجتماعی- اقتصادی و صنعتی مورد ارزیابی قرار گرفتند. در این رتبه بندی به شاخص کیفیت پژوهش به عنوان یکی از مهمترین ماموریت‌های دانشگاه‌ها توجه ویژه شد. همچنین رتبه بندی سال 95-1394، به لحاظ تعداد دانشگاه های شرکت کننده، نسبت به سال گذشته رشدی بیش از 14 درصد داشته است.
گفتنی است ISC از سال 1389 رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی کشور را آغاز کرده و با توجه به ماهیت و فعالیت‌های متفاوت مراکز آموزشی در کشور و تفاوت بین آنها نتایج در رتبه بندی ISCدر پنج زیرگروه دانشگاه‌های جامع، صنعتی، پژوهشگاه‌ها، دانشگاه‌های هنر و دانشگاه‌های علوم پزشکی ارائه می‌شود.

24 اسفند 1395 / تعداد نمایش : 2950