متن کامل خبر


 
پیام رییس دانشگاه بمناسبت روز بزرگداشت شهدا

خلاصه خبر: دکتر احمدی رییس دانشگاه با صدور پیامی فرا رسیدن 22 اسفندماه، روز بزرگداشت شهدا را گرامی داشت.

دکتر احمدی رییس دانشگاه با صدور پیامی فرا رسیدن 22 اسفندماه، روز بزرگداشت شهدا را گرامی داشت.
متن این پیام به شرح زیر است:
نام‌گذاری ۲۲ اسفند در تقویم کشورمان به نام روز بزرگداشت شهدا؛ بیانگر اوج عظمت و ایثار شهیدان گرانقدری است که آرامش و آسایش امروزمان مدیون دلاوری ها و جانفشانی های آنان است. در توصیف این شهیدان بزرگوار، امام راحل (ره) چه زیبا گفت که: “ما را چه رسد که با این قلم های شکسته و بیان های نارسا در وصف شهیدان، جانبازان و مفقودان و اسیرانی که در جهاد فی سبیل الله جان خود را فدا کرده اند و یا سلامت خویش را از دست داده اند، مطلبی نوشته یا سخنی بگوییم. زبان و بیان ما عاجز از ترسیم مقام بلند پایه عزیزانی است که برای اعتلای کلمه حق و دفاع از اسلام و کشور اسلامی جانبازی نموده اند.”
به روشنی می توان انگاشت که نه تنها این روز، بلکه تمامی ایام متعلق به آنهاست؛ چرا که رمز پيروزي و دوام انقلاب اسلامي و تمام پيشرفت ها و داشته هايمان، مديون ایثار و جانفشاني شهیدان والامقام و فداكاري هاي ايثارگرانی است که آگاهانه در راه اسلام با فداکاری خویش، ماندگاری و استمرار اندیشه بزرگ جمهوری اسلامی را تضمین نمودند.
اینجانب از سوی دانشگاه تربیت مدرس به صبر و استقامت خانواده هاي آنان كه به حق چشم و چراغ اين ملت اند، درود می فرستم و عظمت بیشتر ایران اسلامی و اعتلای نام و یاد شهیدان بزرگوار را از خداوند متعال خواهانم.
                                                                                     محمد تقی احمدی
                                                                                      رییس دانشگاه

21 اسفند 1395 / تعداد نمایش : 1691