متن کامل خبر


 
ساعات کاهش کار بانوان شاغل دارای شرایط خاص، قابل ذخیره، بازخرید و مشمول اضافه کاری نیست

خلاصه خبر: آخرین جلسه شورای اداری و مالی دانشگاه در سال 95 روز یکشنبه پانزدهم اسفندماه با حضور دکتر محمدزاده معاون پشتیبانی و منابع انسانی، مديران امور اداری، تشكيلات و بهبود روش ها، امور مالي، بودجه، معاونین اداری و مالی دانشکده ها و نمایندگان معاونت ها به منظور ارائه گزارش اقدامات انجام شده در حوزه معاونت در سال جاری تشکیل جلسه داد.

آخرین جلسه شورای اداری و مالی دانشگاه در سال 95 روز یکشنبه پانزدهم اسفندماه با حضور دکتر محمدزاده معاون پشتیبانی و منابع انسانی، مديران امور اداری، تشكيلات و بهبود روش ها، امور مالي، بودجه، معاونین اداری و مالی دانشکده ها و نمایندگان معاونت ها به منظور ارائه گزارش اقدامات انجام شده در حوزه معاونت در سال جاری تشکیل جلسه داد.
در ابتدای این نشست دکتر محمد زاده به تشکیل چهل و نهمین جلسه هیأت امنای دانشگاه و تصویب 13 مصوبه در آن اشاره و در خصوص برخی مصوبات مرتبط با حوزه اداری و مالی توضیحاتی ارائه کرد.
یکی از این مصوبات افزایش حق الزحمه دانشجویان بود که با هدف بالابردن انگیزه و کیفیت کار دانشجویی تصویب شد. بر این اساس حداکثر ساعت کار دانشجویی از 70 ساعت به 85 ساعت و میزان حق الزحمه برای دانشجویان کارشناسی ارشد که پیش از این 105 هزار تومان و برای دانشجویان دکتری 210 هزار تومان در ماه مقرر بود، به بیش از دو برابر افزایش یافت. دکتر رستگار نماینده معاونت دانشجویی با بیان این توضیحات بر نظارت به کار دانشجویی تأکید کرد.
دکتر محمد زاده در ادامه به قانون کاهش ساعت کار بانوان شاغل دارای شرایط خاص (سرپرست خانوار یا دارای همسر و فرزند معلول) اشاره کرد و گفت: طبق قانون برای بانوان دارای شرایط خاص، 36 ساعت حضور به جای 44 ساعت کار در هفته تصویب شده که نحوه استفاده از این قانون در هیأت امنا بررسی شد. بر اساس این قانون، بانوان دارای شرایط مذکور می توانند روزی یک ساعت دیرتر در محل کار خود حاضر شده و یا یک ساعت زودتر آنجا را ترک کنند. اما از آنجایی که این عدم حضور ممکن است واحد مربوطه را با مشکلاتی مواجه کند، مقرر شد این بانوان با صلاحدید و هماهنگی مدیر واحد بصورت تجمیعی در یک یا دو هفته عمل کرده و یک روز را در مرخصی باشند. هیأت امنا تصویب کرد که این ساعات کاهش کار، قابل ذخیره و بازخرید نیست و در صورت حضور، مشمول دریافت اضافه کاری نخواهد شد.
در این جلسه دکتر خوانین در خصوص برگزاری دوره های آموزشی جهت ارتقاء و تقویت روحیه ی بازنشستگان، دکتر آقا گل زاده در خصوص مسائل و اختیارات اداری و مالی قطب های علمی دانشکده علوم انسانی، دکتر هاشمی در خصوص کمبود نیرو به دنبال بازنشسته شدن کارمندان در معاونت آموزشی، دکتر معینی در خصوص بررسی کیفیت آب دانشکده کشاورزی توسط کمیته ای ویژه، خاکساری (مدیر امور مالی دانشگاه) در خصوص اعلام مانده حساب دانشکده ها و معاونت ها تا 22 فروردین ماه سال 96 به امور مالی جهت انجام مراحل تسویه و تخصیص بودجه سال آینده به بیان نقطه نظرات و درخواست های خود پرداختند.
 

17 اسفند 1395 / تعداد نمایش : 1265