متن کامل خبر


 
راه اندازی دوره کارشناسی ارشد مهندسی متالورژی و مواد (جوشکاری)

خلاصه خبر: در نشست شوراي دانشگاه دوم اسفند ماه،‌ راه اندازی دوره کارشناسی ارشد مهندسی متالورژی و مواد (جوشکاری) به تصويب رسيد.

در نشست شوراي دانشگاه دوم اسفند ماه،‌ راه اندازی دوره کارشناسی ارشد مهندسی متالورژی و مواد (جوشکاری) به تصويب رسيد.
در اين نشست بررسی راه اندازی دوره کارشناسی ارشد مهندسی متالورژی و مواد (جوشکاری) از سوي دكتر مينايي مدير دفتر برنامه ريزي، گسترش و بازنگري دانشگاه مطرح شد.
دكتر مينايي در ابتدا به دلايل توجيهي رشته و اهميت آن اشاره و اظهار داشت: جوشکاری به عنوان یکی از مهمترین فرآیند¬های ساخت و تولید و بازسازی و تعمیر در صنایع مختلف، جولانگاه گسترده¬ای در پهنه علوم نوین مرتبط با رشته¬های متالورژی، مکانیک و عمران یافته است. بدون اغراق می¬توان پیشرفت های حاصل در رشته جوشکاری را به عنوان یکی از عوامل راهگشاری فناوری فردای کشور به شمار آورد.
وي در ادامه در خصوص اعضای هیأت علمی مدرس دوره، رشته های دایر در گروه، برنامه درسي رشته، امکانات گروه، سابقه رشته در دانشگاه تربيت مدرس و دانشگاههاي ديگر و نيز روند طرح موضوع در کمیسیون برنامه ریزی جامع آموزشی و شورای آموزشی دانشگاه توضيحاتي را ارائه نمود.
دكتر احمدي رييس دانشگاه نيز به اهميت جوشكاري در صنعت و به ويژه در ساختمان هاي فلزي اشاره و تاكيد كرد: رشته متالورژي و جوشكاري بحث بسيار مهم و استراتژيك در صنعت است و عدم توجه به امر جوشكاري، خسارات زيادي را به كشور وارد مي كند.
در ادامه پس از بحث و بررسي موضوع از سوي اعضاي شورا، راه اندازی دوره کارشناسی ارشد مهندسی متالورژی و مواد (جوشکاری) در دانشكده مهندسي مواد و معدن به تصويب رسيد.

4 اسفند 1395 / تعداد نمایش : 1134