متن کامل خبر


 
تلاش ما پاسخگويي صحيح به ملت ايران در خصوص حادثه پلاسكو است

خلاصه خبر: نشست شوراي دانشگاه با حضور رييس، ‌معاونان و روساي دانشكده ها، هجدهم بهمن ماه در سالن شوراي دانشگاه برگزارشد.

نشست شوراي دانشگاه با حضور رييس، ‌معاونان و روساي دانشكده ها، هجدهم بهمن ماه در سالن شوراي دانشگاه برگزارشد.
رييس دانشگاه نشست شوراي دانشگاه که هجدهم بهمن ماه برگزارشد در سخناني با اشاره به خاكسپاري شهيد گمنام در دانشكده كشاورزي در نهم اسفند ماه، پايان طرح راهبردي در اولين دوره فعاليت خود، طرح اصلاح مسائل ترافيكي در دانشگاه و محدوديت هاي عبور و مرور و قرارداد با شركت پشتيباني فني جهت استخدام كارشناسان مورد نياز دانشگاه، مطالبي را عنوان كرد.
وي با اشاره به تاكيد مقام معظم رهبري به توسعه پژوهش در بدنه علمي كشور به ويژه در دانشگاها تاكيد كرد: در خصوص جدول 14 برنامه توسعه كشور مبلغي در حدود 6 تا 7 هزار ميليارد تومان براي اين امر در سال 95 برنامه ريزي شده بود كه قرار بود نصف آن به دو وزارتخانه علوم و بهداشت تخصيص يابد و قرار بود نسبت حدود 4/. درصد از سهم پژوهش از GDP (تولید ناخالص داخلی) به يك درصد برسانند كه متاسفانه اين امر محقق نشد و در حال حاضر با تثبيت درآمد هاي دولت و بودجه كشور اين موضوع در حال پيگيري است تا بخشي از آن به وزارت علوم تخصيص يابد.
وي در خصوص انتخاب هیأت ویژه گزارش ملّی بررسی حادثه ساختمان پلاسکو از سوي رييس جمهور اظهار داشت:‌ اين رويكرد كه از سوي دولت صورت گرفت و كميته اي علمي و تخصصي را با استقلال راي و به دور از مسائل سياسي معرفي نمودند بسيار حائز اهميت است و اينجانب نيز كه به عنوان رييس اين هيأت به همراه تيم تخصصي معرفي شده تمام توان خود را در جهت پيگيري و ارائه گزارش درست و پاسخگويي صحيح به ملت ايران در خصوص حادثه پلاسكو به كار خواهيم گرفت و در اين راه به كمك، ياري و دعاي همه شما اعضاي هيات علمي پرتلاش و دلسوز نيازمنديم.
در ادامه اعضاي شورا در خصوص مسائل مختلفي همچون تدفين شهداي گمنام در دانشكده كشاورزي، بحث ممنوعيت ورود و خروج دانشجويان به كشور آمريكا، قانون سنوات تحصيلي دانشجويان، ازدواج دانشجويي و ... مطالبي را عنوان كردند.
در پايان نشست موضوع اصلاح ساختار دانشکده علوم و فناوری های بین رشته ای از سوي دكتر حسينخاني مطرح شد و پس از بحث و بررسي موضوع از سوي اعضاي شورا، موضوع جهت بررسي بيشتر و مطالعه مستندات از سوي اعضا به جلسلات آتي موكول شد.

24 بهمن 1395 / تعداد نمایش : 1405