متن کامل خبر


 
جشن ازدواج دانشجویی برگزار شد

خلاصه خبر: همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی جشن ازدواج دانشجویی سه شنبه نوزدهم بهمن ماه با حضور 160 زوج در سالن اجتماعات شهید چمران برگزار شد.

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی جشن ازدواج دانشجویی سه شنبه نوزدهم بهمن ماه با حضور 160 زوج در سالن اجتماعات شهید چمران برگزار شد.
در ابتدای این مراسم که به همت دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه برگزار شد، حجت الاسلام دکتر فلاح رفیع ضمن تبریک به زوج های حاضر در جشن، گفت: امروز شما پیوند مقدسی را آغاز کرده اید که آرزو می کنم پیوندی ریشه دار باشد. ریشه ای چنان محکم و استوار که طوفان های زندگی نتواند به آن خدشه ای وارد کند. این ریشه استوار است که باعث می شود زندگی شما به درختی تنومند با شاخ و برگ های بسیار تبدیل شده و میوه و ثمر های شیرین به بار آورد.
مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه افزود: اگر می خواهید از پیوند ریشه داری برخوردار شوید باید به نکاتی توجه کنید. اول اینکه به خداوند متعال توکل کنید. اعتماد و باور به خداوند و اینکه بدانید همواره به قدرتی لایزال تکیه دارید باعث می شود تا در طول مسیر زندگی و در فراز و نشیب ها، محکم و شاداب بمانید. توسل به اولیای الهی داشته باشید و از روح پاک آنها مدد بگیرید. روحیات و ویژگی های یکدیگر را خوب بشناسید و بر اساس این شناخت عمل کنید.
در ادامه دکتر احمدی رئیس دانشگاه با اشاره به این نکته که مراسم ازدواج دانشجویی یکی از مهمترین برنامه هایی است که در سال های اخیر برگزار می شود گفت: شما دانشجویان با شجاعت فصل جدیدی از زندگی خود را آغاز کرده اید و وارد سیر تحول بزرگی در زندگی خود شده اید. در این فصل از زندگی با امید و توکل به خداوند برای تثبیت هویت خود گام بردارید و برنامه ماندگار برای رسیدن به خوشبختی پایدار داشته باشید.

جشن ازدواج دانشجویی

وی بر اهمیت معنویات و زیبایی های اخلاقی و آسان گرفتن ازدواج تأکید کرد و گفت: در نظر داشتن معنویات موفقیت زندگی شما را تضمین می کند. درست است که زندگی دانشجویی را آغاز کرده اید و مسائل اقتصادی در ابتدای زندگی برای شما محدودیت هایی ایجاد می کند اما با ایمان به خداوند، به تدریج با تدبیر خود درهای رحمت و برکت الهی به روی شما باز خواهد شد.
دکتر احمدی تجربه و خاطره ازدواج دانشجویی را بسیار باارزش قلمداد کرد و افزود: شما دانشجویان در دانشگاه نه تنها از دانش تخصصی در یک رشته برخوردار شدید بلکه توشه ای از خرد و حکمت را هم اندوخته اید. شما در دانشگاه نحوه رویارویی با مشکلات، جرأت و قدرت حل مسائل و شجاعت یافتن راه حل ها را آموخته اید. مهارت برخورد با معضلات، خلق روش های نو و مبتکرانه، مسئولیت پذیری اجتماعی و همکاری و مشارکت در اجتماعات کوچک و بزرگ را یاد گرفته و تمرین کرده اید. شما دارای بینش علمی و دانشگاهی هستید و با این توانایی ازدواج کرده اید. پس با قدرت تفکر و قدرت برنامه ریزی که دارید می توانید بسوی آینده ای خوب و موفق گام بردارید.
رئیس دانشگاه در پایان تصریح کرد: انسان موفق، چند بعدی فکر و عمل می کند. شما که با وجود اشتغال به تحصیل و حجم زیاد مشکلات، ازدواج کرده و وارد زندگی مشترک شدید، نشان دادید که توانایی چند بعدی فکر و عمل کردن را دارید. چند بعدی فکر کردن، قدرت تصمیم گیری را تقویت می کند و داشتن این نگرش می تواند باعث پیشرفت شما در زمینه های مختلف زندگی باشد. امیدوارم با تکیه به ایمان و توکل به خداوند و استفاده از منش اولیای الهی و تجربه بزرگان، با ایجاد گفتمان خوب زندگی مشترک خود را به پایداری و ثبات و در نهایت خوشبختی برسانید.
در ادامه این مراسم دکتر حمید حبشی مشاور و کارشنای خانواده به ایراد سخنرانی پرداخت. جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس با اجرای برنامه های شاد و متنوع، اهدای کارت هدیه به زوج های جوان و پذیرایی ناهار خاتمه یافت.

19 بهمن 1395 / تعداد نمایش : 1912