متن کامل خبر


 
اردوی یکروزه "ری گردی" اعضای هیات علمی و دانشجویان گروه تاريخ برگزار شد

خلاصه خبر: گروه تاریخ دانشكده علوم انساني اردوی یکروزه"ری گردی" با حضور اعضای هیات علمی و دانشجویان دکتری و ارشد اين گروه را هفتم بهمن ماه برگزار كرد.

گروه تاریخ دانشكده علوم انساني اردوی یکروزه"ری گردی" با حضور اعضای هیات علمی و دانشجویان دکتری و ارشد اين گروه را هفتم بهمن ماه برگزار كرد.
در اين اردو كه با همکاری انجمن علمی دانشجویان برگزار شد دکتر جان احمدی مدیر گروه تاریخ و دکتر صادقی و تعدادی از دانشجویان تاریخ حضور داشتند همچنين دکتر ابوحمزه عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان ری نيز در اين اردو به عنوان راهنما حضور داشت.
در ابتدا بازديد كنندگان از چشمه علي و کتیبه ای از فتحعلیشاه قاجار كه در كنار آن قرار داشت ديدن كردند.
سپس دانشجويان و اعضاي هيات علمي به آرامگاه ابن بابویه و پس از آن به برج طغرل رفتند.
"دژ رشکان" مكان ديدني ديگري بود كه بازديدكنندگان دانشگاه از‌آن بازديد كردند كه به گفته ی دکتر ابوحمزه این دژ باز مانده از زمان اشکانیان دارای 20 ستون عظیم در دورتادورش بوده از سه طبقه ساخته شده با ساروج تشکیل شده و در بخشی از آن تیرکش دان پیدا شده که تا 180 درجه توانایی مورد اصابت قرار دادن دشمن را داشته است.
اعضاي هيت علمي و دانشجويان پس از بازدید از این مجموعه به منظور زیارت و اقامه ی فریضه نماز به زیارت حرم مطهر شاه عبدالعظیم مشرف شدند وپس از آن به مقبره ی اینانج و برج نقاره خانه رفتند که قبل از اسلام معروف به برج خاموشان بود و بعد از اسلام به نقطه مرکزی یا نقطه ی استراتژیک ری تبدیل شد.
رفتن بر سرمزار بی بی شهربانو و استفاده از فضای آرامش بخش و معنوی آنجا پايان بخش اين اردوي يك روزه دانشجويان و اعضاي هيات علمي گروه تاريخ بود.

12 بهمن 1395 / تعداد نمایش : 1242