متن کامل خبر


 
برگزاري نشست هم انديشي دهمین کنگره ملی علوم باغبانی ایران

خلاصه خبر: نشست هم‌اندیشی یک‌روزه نخستین کنفرانس بین المللی و دهمین کنگره ملی علوم باغبانی ایران (IrHC2017) در دانشكده كشاورزي دانشگاه برگزار شد

نشست هم‌اندیشی یک‌روزه نخستین کنفرانس بین المللی و دهمین کنگره ملی علوم باغبانی ایران (IrHC2017) در دانشكده كشاورزي دانشگاه برگزار شد
نخستین کنفرانس بین المللی و دهمین کنگره ملی علوم باغبانی ایران (IrHC2017) با شعار "تولید محصولات باغبانی در ایران: ظرفیت‌ها، چالش‌ها، راهبردها وهمکاری‌های بین‌المللی"در تاریخ 17-13 شهریور ماه سال 1396 با مشارکت انجمن بین‌المللی علوم باغبانی (ISHS)، انجمن علوم باغبانی ایران (IrSHS) و معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در دانشگاه تربیت مدرس برگزار خواهد شد.
در همین راستا و به‌منظور هر چه بهتر برگزاری این رویداد مهم علمی، دبیرخانه IrHC2017 اقدام به برگزاری نشست هم‌اندیشی یک‌روزه ای با حضور بیش از 50 نفر از اعضای کمیته علمی و اجرایی، و همچنین اعضای هیات مدیره انجمن علوم باغبانی ایران در تاریخ 22 دی ماه 1395 در دانشکده کشاورزی نمود.
این نشست يك روزه با خیرمقدم دکتر جلالی، معاون آموزشی دانشگاه و دکتر نجفی، معاون پژوهشی دانشکده کشاورزی آغاز گردید، سپس دکتر فتوحی، رييس انجمن علوم باغبانی ایران و دکتر غلامی، ریيس دانشگاه بوعلی سینا همدان به سخنراني پرداختند و در ادامه دكتر كاظم ارزاني، دبير و دبير علمي كنگره گزارشي از اقدام های انجام شده در سطح ملی و بین المللی و همچنین بخش علمی IrHC2017را ارائه نمود و در پايان دكتر عليرضا بابايي دبير اجرايي كنگره به ارائه گزارشي از بخش اجرايي پرداخت.
پس از آن، شرکت‌کنندگان در قالب سه کارگروه علمی، مالی و اجرایی به بحث و تبادل نظر پيرامون موضوعات مختلف و نحوه برگزاری نخستین کنفرانس بین المللی و دهمین کنگره ملی علوم باغبانی ایران پرداختند.
جلسه جمع‌بندی مصوبات کارگروه‌ها، جلسه هیات مدیره انجمن علوم باغبانی ایران و جلسه هیات تحریریه مجله علوم و فنون باغبانی ایران، بخش بعد از ظهر این هم‌اندیشی را به خود اختصاص داد.
در پايان این نشست، دبیرخانه IrHC2017 از حضور صمیمانه تمامي شرکت‌کنندگان، و همچنین از معاون آموزشی دانشگاه، هیات رئیسه دانشکده کشاورزی و هیات مدیره انجمن علوم باغبانی ایران، تشکر و قدردانی نمود و ضمن استقبال از نظرات و پیشنهادهای سازنده، متخصصین، باغداران و صاحب‌نظران بخش باغبانی کشور را برای حضور در این رویداد مهم علمی کشور دعوت نمود.
لازم به ذکر است با توجه به موافقت نامه تنظیم شده بین دبیرخانه IrHC2017 و ISHS، عضویت شرکت کنندگان در نخستین کنفرانس بین المللی و دهمین کنگره ملی علوم باغبانی ایران (IrHC2017) با پرداخت حق عضویت سال 2017 انجمن بین المللی علوم باغبانی، تا پایان سال 2018 تمدید خواهد شد. از اين رو به منظور تسهیل در پرداخت حق عضویت انجمن بین  المللی علوم باغباني، حساب مشترکی از سوي دبیر و دبیر اجرایی IrHC2017 اعلام گرديد تا علاقمندان به عضویت در ISHS، حق عضويت خود را به مبلغ 360000 (80 یورو) و دانشجویان تحصیلات تکمیلی، 180000 تومان (40 یورو) به صورت علی الحساب به این حساب واریز تا اقدام¬های لازم جهت عضويت ايشان به عمل آید. علاقه مندان جهت كسب اطلاعات تکمیلی مي توانند به سایت کنگره به آدرس www.IrHC2017.org  مراجعه نمايند.

3 بهمن 1395 / تعداد نمایش : 1233