متن کامل خبر


 
نحوه برگزاري دوره كارشناسي ارشد بين المللي دانشگاه بررسي شد

خلاصه خبر: بيست و نهمين نشست شوراي همكاري هاي علمي بين المللي، بيست و دوم دي ماه در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.

بيست و نهمين نشست شوراي همكاري هاي علمي بين المللي، بيست و دوم دي ماه در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.
در ابتداي اين نشست در خصوص پیگیری توسعه تعاملات با دانشگاه¬های سوئیس مطالبي عنوان و مقرر شد نشست مشترک با روسای دانشکده های علوم انسانی و دانشکده هنر و معماری برای پیگیری همکاری ها با دانشگاه های سوئیس ترتيب داده شود و از نماينده دانشگاه لوزان براي حضور در دانشگاه دعوت به عمل آيد و در زمان حضور نماينده EPFLدر دانشگاه سميناري در دانشكده علوم انساني برگزار گردد.
در ادامه دستورالعمل اجرايي حمايت از برنامه ها و همكاري هاي علمي بين المللي از سوي دكتر خاجي مدير دفتر همكاري هاي علمي بين المللي دانشگاه مطرح و پس از بررسي موضوع از سوي اعضاي شورا مقرر شد ويرايش دوم و كامل تر اين دستورالعمل ارائه و الگوريتم و رويه تعدادي از فعاليت هاي بين المللي از سوي دكتر خاجي فراهم شود.
سپس رييس دانشگاه با اشاره به ميزان بازدهي جلسات شوراي همكاري هاي بين المللي اظهار داشت: افراد فعال در هر دانشكده براي پيگيري موارد همكاري با شركاي بين المللي مشاركت كنند.
دكتر احمدي همچنين خاطر نشان كرد: در شیوه نامه ارتقاء برای فعالیت های بین المللی در حوزه مقاله ضریبی درنظر گرفته شده که در کمیسیون هیات ممیزه تصویب گردیده است.
در ادامه اين نشست دكتر شجاع الساداتي نحوه پيشبرد امور مربوط به برگزاري دوره كارشناسي ارشد بين المللي دانشگاه تربيت مدرس را مورد بررسي قرار داد و اعضاي شورا در خصوص قرار دادن فراخوان دوره يكساله در شبكه هاي جهاني، ايجاد شعبه ارزي در بانك دانشگاه، اصلاح بازه زمانی ارسال درخواست ها در فراخوان، اطلاع¬رسانی دوره از طریق وزارت امور خارجه، رفع مسائل خوابگاهي براي دانشجويان خارجي و تهيه كتاب "راهنماي زندگي در ايران" براي دانشجويان خارجي مطالبي را عنوان كردند.
در اين نشست همچنين در خصوص برنامه مدرک دوگانه (Dual Degree) مابین دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه های بین المللی و تعيين رويه آن از سوي معاونت آموزشي، ارائه سربرگ نهايي انگليسي دانشگاه و تهيه مجموعه نمايشي جذاب از فعاليت هاي بين المللي دانشكده ها و تجهيز اتاق مناسب براي نشست هاي علمي بين المللي دانشگاه مطالبي مطرح شد.

29 دی 1395 / تعداد نمایش : 1201