متن کامل خبر


 
نام آيت الله هاشمي رفسنجاني همواره با انقلاب اسلامي عجين است

خلاصه خبر: حجت الاسلام فلاح رفيع مسئول نهاد مقام معظم رهبري در جلسه اخیر شورای دانشگاه با ایراد سخنانی ضمن تسليت درگذشت يار ديرين امام و رهبري، آيت الله هاشمي رفسنجاني اظهار داشت: آيت الله هاشمي در همه مراحل انقلاب در كنار امام راحل زحمات بسياري كشيدند و پس از امام نيز همواره در تمامي صحنه ها در كنار مقام معظم رهبري بودند و نام و ياد ايشان همواره با انقلاب اسلامي عجين است.

حجت الاسلام فلاح رفيع مسئول نهاد مقام معظم رهبري در جلسه اخیر شورای دانشگاه با ایراد سخنانی ضمن تسليت درگذشت يار ديرين امام و رهبري، آيت الله هاشمي رفسنجاني اظهار داشت: آيت الله هاشمي در همه مراحل انقلاب در كنار امام راحل زحمات بسياري كشيدند و پس از امام نيز همواره در تمامي صحنه ها در كنار مقام معظم رهبري بودند و نام و ياد ايشان همواره با انقلاب اسلامي عجين است.
وي همچنين با اشاره به سالروز وفات حضرت معصومه (س) گفت: حضرت معصومه (س) يكي از بركاتي است كه خداوند به ملت ما ارزاني داشت و طبق روايات نقل شده از سه امام معصوم، هر كس در قم حضرت معصومه (س) را زيارت نمايد در حاليكه آن حضرت و خاندان ايشان را شناخته باشد بهشت بر او واجب مي شود.
وي در بخش ديگري از سخنان خود به ادامه بحث عقلانيت غربي پرداخت و گفت: چهارمين مؤلفه از عقلانيت غربي، منفعت طلبي مادي محورانه است كه طي چند قرن اخير در فضاي كلي غرب حاكم بوده است.
وي در ادامه فلسفه توماس هابز را از مباني فلسفي عقلانيت غربي عنوان و تصريح كرد: صيانت نفس مهمترين مساله اي است كه در فلسفه هابز مطرح شد و اين فلسفه دو قسم دارد كه شامل دو بخش طبيعي و سياسي مي شود. اين تئوري در جامعه غربي جا افتاد و طي 2-3 قرن اخير، جهان به سوي مسابقات تسليحاتي رفت و امروز نيز جهان همچنان در جنگ است نه صرفا جنگ تسليحاتي بلكه با سلاح هاي بيولوژيك، ‌شيميايي و جنگ مواد غذايي كه در واقع اين مولفه از مولفه هاي عقلانيت كه در غرب حاكم بوده سبب ايجاد اثرات مخربي شده است و ما امروز آن را با تمام وجود لمس مي كنيم.

25 دی 1395 / تعداد نمایش : 1151