متن کامل خبر


 
شرکت دانش بنیان نهال گستر رویان واحد نمونه تولیدی شناخته شد

خلاصه خبر: شرکت دانش بنیان نهال گستر رویان متعلق به پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس که به تولید نشاء صنعتی و کشت بافت نهال می پردازد به عنوان واحد نمونه تولیدی در استان قزوین برگزیده شد.

شرکت دانش بنیان نهال گستر رویان متعلق به پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس که به تولید نشاء صنعتی و کشت بافت نهال می پردازد به عنوان واحد نمونه تولیدی در استان قزوین برگزیده شد.
در همایش بزرگ تجلیل از تولیدکنندگان برتر جهادکشاورزی استان قزوین که با حضور استاندار، رییس سازمان جهاد کشاورزی و جمعی از مسوولان استان برگزار شد، شرکت دانش بنیان نهال گستر رویان با بهره مندی از دانش و فناوری پیشتاز دیگر واحد های تولیدی شد و به عنوان واحد نمونه معرفی گردید.
شرکت نهال گستر رویان در قامت مجموعه ای دانش بنیان در زمینه تولید نهال با روش کشت بافت گیاهی و تولید نشاء مکانیزه محصولات کشاورزی با تجهیزات و امکانات مدرن فعالیت کرده و از خط کامل تمام اتوماتیک بذرکار، و سیستم ضد عفونی بخار آب برخوردار است.
این شرکت قادر است سالانه به تولید هشت میلیون نشاء در هر دوره 75 روزه، تولید نهال کشت بافتی با ظرفیت سالانه یک میلیون اصله، تولید نهال در فضای آزاد با ظرفیت سالانه 600 هزار اصله و نیز تولید یک میلیون قطعه پیوندک بپردازد.
شرکت نهال گستر رویان در زمینی به مساحت چهار و نیم هکتار احداث شده که یک هکتار آن گلخانه مدرن و تمام هوشمند است. این شرکت دارای آزمایشگاه و سالن کشت بافت و بیوتکنولوژی گیاهی و نیز خط مکانیزه تولید نشاء سبزی و صیفی با آخرین متدولوژی روز دنیاست و توانسته زمینه اشتغال زایی بیش از 55 نفر را در فاز اول خود فراهم آورد.
در این همایش مهندس امین یداللهی مدیرعامل شرکت نهال گستر رویان نیز به عنوان تولیدکننده نمونه و برتر استان قزوین برگزیده شد.

22 دی 1395 / تعداد نمایش : 1640