متن کامل خبر


 
بر لزوم توسعه همکاری با دانشگاه ها و مراکز علمی فرانسه تاكيد شد

خلاصه خبر: بيست و هفتمين نشست شورای همکاری های علمي بین المللی، با حضور اعضاي اين شورا، بيست و ششم آبان ماه در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.

بيست و هفتمين نشست شورای همکاری های علمي بین المللی، با حضور اعضاي اين شورا، بيست و ششم آبان ماه در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای اين نشست، دکتر خاجی مدير دفتر همكاري هاي علمي و بين المللي دانشگاه، بحث نهایی كردن شعار انگلیسی دانشگاه تربیت مدرس که معادل شعار فارسی دانشگاه یعنی خرد باید و دانش و راستی است، را مطرح نمود. پس از ارائه پيشنهادهایی از سوي اعضاي شورا و پس از بحث و بررسي و نظر خواهي، پیشنهاد Wisdom, Knowledge, Truth با اكثريت آرا به عنوان شعار انگلیسی دانشگاه تربیت مدرس انتخاب گردید.
درخواست بعضی از اعضای هیات علمی در دانشکده ها مبنی بر ارائه الگو برای همکاری های علمی بین المللی، برطرف نمودن موانع اداری گذراندن دوره پژوهشی و مطالعاتی از سوي اعضای هیات علمی در تعطیلات تابستان در خارج از کشور، برگزاري جلسات مشترک با حضور روسای دانشکده ها و اعضای شورای همکاری¬های علمی بین المللی، اطلاع رسانی مجموعه روال های حمایتی دانشگاه در امور بین الملل از طریق رایانامه مدرس به اعضای هیات علمی، ارائه گزارش کار اجرایی شدن تفاهم نامه ها هرسه ماه یکبار از سوي دانشکده های مربوط و تعريف مشوق هاي لازم براي افراد فعال در پيشبرد اهداف بين المللي طرح تحول راهبردي دانشگاه از جمله برخي از موارد مطرح شده از سوي اعضاي شوراي همكاري هاي علمي بين المللي بود.
در ادامه پیشنهاد آکادمی علوم چین با هدف همکاری با دکتر موسیوند (عضو هیات علمی گروه سنجش از دور) به صورت انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه تربیت مدرس برای انجام یکی از پروژه های تخصصی OBOR و طرح یک کمربند، یک راه از سوي دكتر خاجي مورد بررسی قرار گرفت و قرار شد تحقيق در خصوص اين طرح و ظرفيت هاي آن از سوي دكتر حجت صورت گيرد.
سپس در خصوص بحث اجرایی شدن تفاهم نامه منعقد شده مابین دانشکده علوم انسانی و مرکز علوم فرهنگی دانشگاه کره جنوبی و نيز بررسی بیانیه همایش آینده پژوهی آموزش عالی ایران: چشم انداز بین المللی شدن دانشگاه ها و چالش های آن مطالبي مطرح شد.
در ادامه موضوع درخواست دانشگاه کیمیونگ برای انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه تربیت مدرس بررسي و مقرر شد وضعیت دانشگاه کیمیونگ از وزارت متبوع استعلام شده و دکتر حجت برای ادامه همکاری با این دانشگاه برنامه ريزي هاي لازم را انجام دهند.
در پايان درخصوص توسعه همکاری های علمی بین المللی با دانشگاه ها و مراکز علمی فرانسه مطالبي عنوان شد.
دكتر احمدي رييس دانشگاه ضمن تاكيد بر توسعه تعاملات با کشور فرانسه، برگزاری جلسه مشترک با سفیر فرانسه در تهران را مقرر نمود.
دکتر خاجی نيز اشاره کرد: جلسه ای با اعضای کارگروه توسعه تعاملات با فرانسه تشکیل داده و گزارش را به اعضای شورا ارائه می¬نمایند. در مرحله بعد از سفیر فرانسه برای حضور در دانشگاه دعوت به عمل می آید.
 

28 آذر 1395 / تعداد نمایش : 1093