متن کامل خبر


 
تودیع و معارفه رئیس مرکز تحقیقات توسعه زیست فناوری

خلاصه خبر: در نشست شوراي دانشگاه بيست و دوم آذر ماه، تودیع و معارفه رئیس مرکز تحقیقات توسعه زیست فناوری دانشگاه انجام شد.

در نشست شوراي دانشگاه بيست و دوم آذر ماه، تودیع و معارفه رئیس مرکز تحقیقات توسعه زیست فناوری دانشگاه انجام شد.
در اين نشست دكتر صادقي زاده رييس پيشين مرکز تحقیقات توسعه زیست فناوری اظهار داشت: با توجه به اطلاعاتي كه از تمامي دانشكده هاي دانشگاه جمع آوري شده است بيش از 100 عضو هيات علمي دانشگاه در زمينه علم زيست فناوري مشغول به فعاليت هستند و اين امر نشان از اهميت اين رشته دارد و علمي است كه مي تواند براي دانشگاه و كشور مفيد باشد.
در ادامه دكتر رسايي رييس جديد مرکز تحقیقات توسعه زیست فناوری تصريح كرد: زيست فناوري يك عنصر مهم در تعاملات و برنامه ريزي هاي آينده بشريت خواهد بود. امروزه بحث اقتصاد زيستي در اروپا و آمريكاي شمالي مورد توجه قرار گرفته و قرار است 30 درصد از 250 تريليون دلار از گردش مالي دنيا در سال به محصولاتي كه از محل توليدات زيستي به دست مي آيد اختصاص پيدا كند.
وي خاطر نشان كرد: 14 گروه از گروه هاي دانشكده پزشكي مرتبط با زيست فناوري است و ما بايد از ظرفيت اعضاي هيات علمي دانشگاه استفاده كنيم. همچنين از 10 دانشمند برتر در حوزه زيست فناوري، 7 نفر از دانشگاه تربيت مدرس هستند و در طرح تحول راهبردي دانشگاه نيز رشته هاي نوين از جمله زيست فناوري مورد توجه قرار گرفته است.
در پايان لوح تقدير دكتر صادقي زاده و حكم دكتر رسايي از سوي جانشين رييس دانشگاه به آنان اهدا شد.

28 آذر 1395 / تعداد نمایش : 1337