متن کامل خبر


 
برگزاری مراسم روز دانشجو در دانشکده کشاورزی

خلاصه خبر: همزمان با شانزدهم آذرماه روز دانشجو مراسم جشنی در سالن اجتماعات شهید خلوتی دانشکده کشاورزی برگزار شد.

همزمان با شانزدهم آذرماه روز دانشجو مراسم جشنی در سالن اجتماعات شهید خلوتی دانشکده کشاورزی برگزار شد.
در این مراسم که هیئت رئیسه دانشکده نیز حضور داشتند ابتدا دکتر علی اصغر طالبی، رئیس دانشکده، طی سخنانی اظهار داشت: روز 16 آذر را که به دلیل جانفشانی 3 نفر از دانشجویان دانشگاه تهران برای استقلال و آزادی کشور به نام "روز دانشجو" نامگذاری و در تاریخ این کشور ماندگار شده است به دانشجویان عزیز تبریک و تهنیت عرض می¬کنم.
وي افزود: مهمترین ویژگی که باعت شد 16 آذر در تاریخ این کشور ماندگار شود روحیه مقاومت و ایستادگی و استکبارستیزی دانشجویان این سرزمین در مقابل استکبار جهانی و استبداد خودکامگی رژیم پهلوی علی رغم اختناق شدید و برنامه¬ریزی گسترده¬ای که رژیم شاه برای انحراف و غفلت نسل جوان از مسایل اساسی کشور و جلب آنها به سمت مسایل بی¬ارزش انجام داده بود، ولی روحیه استکبارستیزی توسط نسل جوان و بویژه دانشگاهیان از سال 1332 تا سال 1357 به خوبی حفظ شد و در سال 1357 با رهبری الهی حضرت امام (ره) و پرچمداری دانشگاهیان و اتحاد ملت، رژیم سرسپرده و وابسته شاهنشاهی سرنگون شد و یک تحول اساسی در تاریخ و مسیر کشور به وجود آمد و دریچه¬های نور به داخل این ظلمتکده تاریک و وحشتناک یعنی ایران باز شد.
در ادامه دکتر طالبی به ذکر خاطراتی از ایام دانشجویی پرداخت و در پایان سخنانش برای دانشجویان آرزوی توفیق و سربلندی نمود.
پس از سخنان رئیس دانشکده، تریبون آزاد دانشجویی برگزار شد و دانشجویان به بیان مشکلات، مسائل، دیدگاه ها و دغدغه های دانشجویی، سیاسی، اجتماعی خود پرداختند.
آوازخوانی سنتی ایرانی، شعرخوانی، اهدای جوایز به قید قرعه به حاضرین در مراسم، پذیرایی و خاطره گویی از دوران دانشجویی از سوي معاون دانشجویی و فرهنگی دانشکده از دیگر برنامه های این مراسم بود.
گفتنی است که در این مراسم با اهدای لوح تقدیر و جوایزی از اعضای تیم فوتسال دانشجویان دانشکده که در لیگ فوتسال دانشگاه موفق به کسب مقام قهرمانی شده بودند، تقدیر و تشکر به عمل آمد.

21 آذر 1395 / تعداد نمایش : 1130