متن کامل خبر


 
اطلاعيه كتابخانه مركزي دانشگاه در خصوص رعایت دریافت حجمی مقالات

خلاصه خبر: کتابخانه مرکزی در اطلاعيه اي بر لزوم رعایت دریافت حجمی مقالات Systematic Download) از پایگاهSciencedirect از سوي دانشجويان و اعضاي هيات علمي تاكيد كرد.

کتابخانه مرکزی در اطلاعيه اي بر لزوم رعایت دریافت حجمی مقالات Systematic Download)( از پایگاهSciencedirect از سوي دانشجويان و اعضاي هيات علمي تاكيد كرد.
در اين اطلاعيه آمده است: متأسفانه به رغم هشدارهای قبلی کتابخانه مرکزی در خصوص رعایت دریافت حجمی مقالات Systematic Download) از پایگاهSciencedirect تعدادی از کاربران به این هشدار توجه نکرده و در زمان های کوتاه بر اساس گزارش‌های متعدد تعداد قابل توجهی مقاله دانلود شده است که استفاده عادی از آنها غیرمنطقی به نظر می‌رسد.
لذا، به دلیل اخطارهای مکرر شرکت الزویر در خصوص قطع پایگاه، مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه IPهای گزارش شده را پیگیری کرده و تاکنون شناسه کاربری تعدادی از دانشجویان غیر فعال گردیده است.
به دلیل مبالغ سنگینی (بیش از 5 میلیارد تومان) که دانشگاه بابت اشتراک پایگاه‌ها پرداخت کرده است، اکیداً توصیه می‌شود از دانلود سیستماتیک (دریافت بیش از سه مقاله از یک شماره مجله) و همچنین دریافت توأم حجمی مقالات از سامانه ناشران مختلف خودداری نمایید، در غیر این صورت دسترسی به شبکه اینترنت کاربران خاطی، از طرف مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه قطع خواهد شد.

16 آذر 1395 / تعداد نمایش : 1591