متن کامل خبر


 
برنامه های مختلف به مناسبت گراميداشت روز دانشجو در دانشگاه برگزار شد

خلاصه خبر: دانشگاه تربيت مدرس به مناسبت شانزدهم آذر، روز دانشجو برنامه هاي متنوعي را براي دانشجويان تدارك ديده است.

دانشگاه تربيت مدرس به مناسبت شانزدهم آذر، روز دانشجو برنامه هاي متنوعي را براي دانشجويان تدارك ديده است.
به مناسبت 16 آذرماه روز دانشجو، معاونت فرهنگي و اجتماعي با اهداي شاخه گل به دانشجويان در ورودي دانشگاه اين روز را به آنان تبريك گفت.
همچنين، مراسم سخنراني دكتر معصومه ابتكار و دكتر جواد اطاعت از سوي انجمن اسلامي دانشجويان پيشرو روز دوشنبه پانزدهم آذرماه در سالن جابر بن حيان برگزار شد. جواد اطاعت در مراسم گفت: جنبش دانشجویی باید به چند سوال جواب بدهد. به طورمثال این که فراز و فرود و رویکرد این جنبش چیست؟ آیا ضد استبدادی است یا ضد استعماری یا هردو ، لیبرال دموکرات، چپ، راست محافظه کار یا سوسیالیست است؟ راهکارش برای مشکلات جامعه چیست و چه تفسیری از اسلام دارد؟
همچنین خانم دکتر ابتکار در سخنان خود گفت: این جنبش هم باید ضد استعمار باشد و هم ضد استبداد. کشور ما به تعامل سیاسی، اقتصادی و علمی با دنیا نیاز دارد اما ما باید بر حفظ هویت و استقلال ملی خود هم تاکید کنیم. آزادی خواهی در کنار استقلال طلبی از ویژگی‌های مهم جنبش دانشجویی در ایران است. از سویی این جنبش باید واقعیت ایران، منطقه و جهان را به خوبی درک کرده و شناخت صحیحی از این مسائل پیدا کند. همچنین جریان‌های دانشجویی با هر دسته بندی باید با یکدیگر تعامل داشته باشند و شرایط را برای تضارب آرا و تحلیل درست شرایط فراهم کنند.
پرسش و پاسخ دانشجویان با دکتر ابتکار بخش دیگری از برنامه های این مراسم بود.
نمايش مستند آقاي نخست وزير با موضوع «روایتی متفاوت از 28 ماه نخست وزیری دکتر مصدق»در سالن شهيد مطهري و اكران فيلم سينمايي يتيم خانه تهران در سالن شهيد چمران از سوي نهاد نمايندگي مقانم معظم رهبري از ديگر برنامه هاي روز دانشجو در دانشگاه مي باشد.
همچنين نمايشگاهي نيز به همين مناسبت در ضلع جتوبی سازمان مرکزی به همت بسیج دانشجویی دانشگاه دانشگاه برپا شده که برنامه هاي فرهنگي و ورزشي در آن براي دانشجويان تدارك ديده شده است.

گراميداشت روز دانشجو

دانشكده كشاورزي نيز برنامه تريبون آزاد دانشجويي را در روز شانزدهم آذرماه در سالن اجتماعات شهيد خلوتي دانشكده از ساعت 14 برگزار نمود.
دانشكده منابع طبيعي و علوم دريايي نور نيز مسابقات ورزشي را به مناسبت گراميداشت روز دانشجو برگزار نموده است. اين مسابقات در 8 رشته ورزشی برای آقايان (اعم از فوتسال،واليبال، طناب کشی، فوتبال دستی، پرس سينه، تنيس روی ميز، دوميدانی و دارت ) و 8 رشته خاص خانم ها (واليبال، طناب کشی، طناب زنی، بدمينتون، دوميدانی، آمادگی جسمانی، استقامت و دارت) از روز چهارشنبه بيست و ششم آبان ماه شروع و تا روز دوشنبه پانزدهم آذر ماه ادامه خواهد داشت و در پايان مقارن با جشن روز دانشجو به برگزيدکان مسابقات نيمه نهايی و فينال جوايزی اهدا خواهد شد.

16 آذر 1395 / تعداد نمایش : 1701