متن کامل خبر


 
پیام تبریک رییس دانشگاه به مناسبت فرا رسیدن روز دانشجو

خلاصه خبر: رییس دانشگاه در پیامی فرا رسیدن 16 آذر (روز دانشجو) را به جامعه علمی و دانشگاهی کشور بویژه دانشجویان دانشگاه تبریک گفت.

رییس دانشگاه در پیامی فرا رسیدن 16 آذر (روز دانشجو) را به جامعه علمی و دانشگاهی کشور بویژه دانشجویان دانشگاه تبریک گفت.
متن پیام تبریک دکتر احمدی به این شرح است:
شانزدهم آذر به عنوان جلوه ای از مقاومت و ایستادگی؛ نقطۀ عطفی در تاریخ مبارزات سیاسی ملت آزادیخواه ایران بشمار می رود، روزی که دانشجوی آگاه و مسلمان به عنوان عنصری مبارز و دست از جان شسته و رهایی یافته از تعلقات روزمره رفاه طلبانه و وسوسه های فرهنگی زمانه (که همواره جامعه تحصیلکرده را تهدید می کند) در مقابل حاکمیت وابسته و فزون طلبی ابر قدرتها قهرمانانه ایستاد. جوانان برومند دانشگاهی پس از آن نیز در طول هشت سال دفاع مقدس به عنوان قشری آگاه، متعهد و دلسوز، به نقش آفرینی‌ موثر دست یازیدند. بی تردید نعمت استقلال، آزادی و امنیت پایدار امروز کشورمان مرهون مجاهدت و فداکاری کسانی است که از همان دوران سخت و نیز پس از آن با خون خود نهال پر خیر و برکت آزادیخواهی، استقلال و نهایتاً جمهوری اسلامی را آبیاری کردند.
اینجانب ضمن گرامیداشت این روز بزرگ و تبریک به دانشگاهیان ارجمند، به روان پاک آن مجاهدان درود می فرستم و توفیقات روزافزون دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس را در عرصه فعالیت‌های علمی، اخلاقی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی از خداوند متعال مسالت می‌نمایم.
                                                                               محمد تقی احمدی
                                                                                رییس دانشگاه

15 آذر 1395 / تعداد نمایش : 1823