متن کامل خبر


 
انتخاب كتاب عضو هيات علمي دانشگاه به عنوان اثر برگزيده در جشنواره نشان دهخدا

خلاصه خبر: كتاب "ضرورت، دلالت و جهان‌های ممکن" نوشته دكتر محمد سعیدی‌مهر عضو هيات علمي دانشكده علوم انساني به عنوان اثر برگزيده در دومين جشنواره نشان دهخدا معرفي شد.

كتاب "ضرورت، دلالت و جهان‌های ممکن" نوشته دكتر محمد سعیدی‌مهر عضو هيات علمي دانشكده علوم انساني به عنوان اثر برگزيده در دومين جشنواره نشان دهخدا معرفي شد.
آیین اختتامیه دومین دوره کتاب سال اعضای هیئت‌های علمی دانشگاه‌های سراسر کشور، ویژه‌ی علوم انسانی با عنوان "نشان دهخدا" با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر صالحی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استادان دانشگاه‌ها در دانشكده علوم اجتماعي دانشگاه تهران برگزار شد.
هدف از برگزاری این جشنواره علاوه بر ارزشیابی و توان سنجی تولیدات علمی در حوزه علوم‌انسانی، تشویق جامعه علمی کشور به نگارش آثار ارزشمند است.
برقراری پیوند بین پدیدآورده ی اثر و جامعه هدف، معرفی آثار برگزیده جامعه علمی کشور، رشد و اعتلای فرهنگ تالیفی و تولید علم، ترجمه آثار برجسته تالیفی به زبان‌های دیگر و ایجاد نگرش مثبت به ضرورت تولید علم در حوزه علوم انسانی از دیگر اهداف برگزاری جشنواره نشان دهخداست.
در ابتدای این مراسم، دکتر کوثری مدیر جشنواره نشان دهخدا اظهار داشت: امیدوارم این جشنواره راهی برای توسعه، گسترش و تقویت کتاب‌های تالیفی علوم ‌انسانی باشد. امروزه ما کمتر زحمت و رنج به خود روا می‌داریم تا چیزی بنویسیم و جامعه‌ ما آنقدر متلاطم شده است که به سختی ما را به نگاشتن ترغیب می‌کند.
وي گفت: این جشنواره قرار است هرسال برگزار شود. در جشنواره امسال کتاب‌های سال 93 تا 94 بررسی شده‌اند و 400 کتاب به دبیرخانه ارسال شد. بعد از داوری آنها، 23 اثر به مراحل پایانی رسیدند که از این تعداد نیز 12 اثر پذیرفته شدند و 3 کتاب به عنوان اثر برگزیده و 9 کتاب نیز شایسته تقدیر شناخته شدند.
گفتني است در این جشنواره کتاب‌" اسطوره‌شناسی و ادیان باستان " اثر مرحوم مهرداد بهار و ابوالقاسم اسماعیل‌پور از انتشارات کارنامه، كتاب "تاملاتی در منطق ابن‌سینا و سهروردی" نوشته ضیاء‌ موحد از انتشارات هرمس و همچنین كتاب "ضرورت، دلالت و جهان‌های ممکن " نوشته محمد سعیدی‌مهر از انتشارات علمی و فرهنگی به عنوان برگزیده معرفی شدند.
روابط عمومی دانشگاه کسب این افتخار به دکتر سعیدی مهر تبریک می گوید.

13 آذر 1395 / تعداد نمایش : 1644