متن کامل خبر


 
رونمایی از شعار دانشگاه تربیت مدرس در هفته پژوهش

خلاصه خبر: مراسم رونمایی از شعار دانشگاه تربیت مدرس، در هفته پژوهش (بيست و سوم آذر ماه سال جاری) برگزار می شود.

مراسم رونمایی از شعار دانشگاه تربیت مدرس، در هفته پژوهش (بيست و سوم آذر ماه سال جاری) برگزار می شود.
در اين مراسم به نفرات اول تا سوم (که پیشنهاد هایشان برای شعار دانشگاه دارای بیشترین امتیاز کسب شده است) نیز جوایز نفیسی اهدا می  گردد.
فراخوان تعیین شعار دانشگاه تربیت مدرس در عرصه داخلی و جهانی در اواخر سال 1394 منتشر گردید. پس از جمع آوری کلیه پیشنهادها در بازه زمانی تعیین شده، موارد ارسالی در هفت جلسه از نشست های شورای همکاری های علمی بین المللی دانشگاه تربیت مدرس، هیأت رئیسه دانشگاه و شورای دانشگاه بررسی گردید. در نهایت، با اکثریت آراء پیشنهاد خرد باید و دانش و راستی به عنوان شعار فارسی دانشگاه تربیت مدرس و عبارت Wisdom, Knowledge, Truth به عنوان شعار انگلیسی دانشگاه برگزیده شد.
شایان ذکر است، شعار دانشگاه تربیت مدرس مصرعی از اشعار شاعر پر آوازه، حکیم ابوالقاسم فردوسی است. سه عنصر خرد، دانش و راستی برای محیط دانشگاه بسیار مناسب است و دربردارنده مفاهیم اخلاقی نیز می باشد. یکی از نکاتی که مصرع مزبور را جذاب تر می نماید ایهام در معنی است. این شعار از موارد پیشنهادی دکتر امیر امیدوار (دانش آموخته مقطع دکتری مهندسی مکانیک دانشگاه تربیت مدرس) برای شعار دانشگاه می باشد.
دومین پیشنهاد دارای امتیاز بیشتر عبارت است از" برای کسب دانش مرزی نیست "به پیشنهاد رضا کوشکی (دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد، دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس) و سومین پیشنهاد دارای امتیاز بالا نيز" خرد تاج زرّین بشریت است "به پیشنهاد سجاد موسوی (دانشجوی دکترای رشته زبان شناسی دانشگاه تربیت مدرس) مي باشد.

7 آذر 1395 / تعداد نمایش : 2426