متن کامل خبر


 
اربعين به يك كنگره عظيم جهاني تبديل شده است

خلاصه خبر: مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه در نشست بيست و چهارم آبان ماه شوراي دانشگاه بر اهميت برگزاري مراسم اربعين سالار شهيدان تاكيد كرد.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه در نشست بيست و چهارم آبان ماه شوراي دانشگاه بر اهميت برگزاري مراسم اربعين سالار شهيدان تاكيد كرد.
حجت الاسلام فلاح رفيع با اشاره به نزديكي به ايام اربعين سيد و سالار شهيدان اظهار داشت: اربعين امروز به يك كنگره جهاني تبديل شده است و اين چيزي نيست مگر نور امام حسين(ع) كه با هيچ نظريه اي قابل بررسي و تحليل نيست. حوادثي مانند عاشوار و اربعين با تحليل هاي انساني قابل بررسي نيستند و جز با اراده و نور الهي قابل ديدن نخواهند بود.
وي افزود: هيچ پيامبر و امامي اربعين ندارد و اربعين تنها مخصوص اباعبدالله الحسين(ع) است و اين اراده الهي است و در هر زماني شيعيان مراسم اربعين را برگزار مي كردند و امروز مي بينيم كه جمعيتي بيش از 20 ميليون نفر در راهپيمايي عظيم اربعين شركت مي كنند.
وي تصريح كرد: اگر امام حسين(ع) نبود امروز قرآن و اسلامي نبود و نه تنها قرآن و شيعه و اسلام بلكه اديان ديگر نيز به امام حسين(ع) مديون هستند.
دكتر فلاح رفيع در بخش پاياني سخنان خود از دكتر اصلاحچي معاون دانشجويي دانشگاه و همكاران ايشان به دليل تلاش ها و حمايت هاي خوب و مناسب در برگزاري مراسم دهه اول ماه محرم در مسجد دانشگاه تشكر و قدرداني كرد.

2 آذر 1395 / تعداد نمایش : 1085