متن کامل خبر


 
برنامه هاي فشرده دانشگاه براي اجراي طرح تحول راهبردي در حال اجراست

خلاصه خبر: نشست شوراي دانشگاه با حضور رييس، معاونان و روساي دانشكده ها بيست و چهارم آبان ماه در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.

نشست شوراي دانشگاه با حضور رييس، معاونان و روساي دانشكده ها بيست و چهارم آبان ماه در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.
در ابتداي اين نشست رييس دانشگاه به برگزاري اولین گردهمایی بین المللی بانکداری و تأمین مالی اسلامی با هدف طراحی مدل جهانی بانکداری اسلامی از 23 تا 25 بهمن ماه سالجاری در دانشگاه اشاره و تصريح كرد: در خصوص بانكداري اسلامي از ابتداي انقلاب همايش هاي بسياري برگزار شده است و همواره از نظر تئوري و نظري جاي بحث و گفتگو در اين باب وجود دارد و جامعه جهاني به سبب اينكه ايران اسلامي در فلسفه سياسي در قرن جاري موفقيت هاي بزرگي كسب كرده است در اين رابطه سوالات زيادي دارند و نظريه پردازي و تدوين نظري شرايط و مباني بانكداري اسلامي، به عنوان چالش پيش رو باقي مانده و اميدواريم دراين گردهمايي بتوانند با همفكري اين نياز را پاسخ دهند و اين جريان را زنده نگاه دارند.
دكتر احمدي در ادامه به انتصاب دكتر زهرا احمدي پور عضو هیات علمی دانشكده علوم انساني به عنوان معاون رييس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اشاره و ابراز اميدواري كرد: اساتيد دانشگاه تربيت مدرس همواره بتوانند در اثرگذاري در جريان هاي اجرايي و مديريتي كشور توانمندي هاي خود را به كار گيرند.
وي با اشاره به بازدید معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و هیات همراه از دانشکده علوم پزشکی اظهار داشت:‌ در نشست معاونت فناوري وزرات بهداشت با هيات رييسه دانشگاه و دانشكده علوم پزشكي توافقات خوبي در زمينه تخصيص امكانات و بودجه وزارت بهداشت براي تحقيقات بين رشته اي علوم پزشكي و تركيب علوم پزشكي با ساير رشته ها صورت گرفت كه اميدواريم اين امكانات در اختيار دانشكده علوم پزشكي قرار گيرد.
وي در خصوص برنامه هاي اجرايي طرح تحول راهبردي دانشگاه توضيح داد و گفت: با توجه به تصويب طرح تحول راهبردي در هيات امناي دانشگاه، ما برنامه فشرده اي براي اجرايي شدن آن داريم و با برنامه ريزي هاي صورت گرفته از سوي مجري طرح تحول راهبردي،‌ اين طرح به صورت بسته هاي يك ترمي 18 هفته اي براي فعال كردن روال هاي پيش بيني شده كه متضمن تحول دانشگاه خواهد بود، طراحي شده است. در هر ترم تعدادي بسته موفقيت به اجرا در مي آيد و معاونت هاي دانشگاه، 32 بسته را براي ترم جاري تعريف كردند و در اجرا و موفقيت آن با دانشكده ها در ارتباط خواهند بود.
در اين راستا كارگاه هاي منظمي نيز از سوي مجريان طرح برگزار مي شود كه هفته گذشته كارگاهي با حضور 110 نفر از حاميان طرح شامل كاركنان و اعضاي هيات علمي برگزار شد و اميدواريم اين حاميان طي چند ترم آينده به 250 نفر افزايش يابند و به اين جريان بپيوندند تا بتوانيم ظرف دو سال آينده تحول را در دانشگاه نهادينه كنيم و به اهداف مهم پيش بيني شده نائل آييم.
وي در خصوص ارزيابي دانشكده ها نيز اظهار داشت: بحث ارزيابي دانشكده و مراكز تحقيقاتي از دو سال قبل آغاز شده است و دانشكده ها با شاخص هاي معنادار در همه حوزه ها ارزيابي مي شوند و جمع بندي نتايج آن و توانمندي ها و نقاط قوت و ضعف هر دانشكده اطلاع رساني خواهد شد تا دانشكده ها بتوانند براي تعالي هر چه بيشتر خود و رفع نواقص بكوشند.

2 آذر 1395 / تعداد نمایش : 1371