متن کامل خبر


 
ما مدیون نهضت سید الشهدا هستیم

خلاصه خبر: چهارمین جلسه از ششمین دوره سلسله نشست های تبیین قیام امام حسین(ع) و نهضت عاشورا بیست و چهارم آبانماه در سالن اجتماعات شهید چمران برگزار شد.

چهارمین جلسه از ششمین دوره سلسله نشست های تبیین قیام امام حسین(ع) و نهضت عاشورا بیست و چهارم آبانماه در سالن اجتماعات شهید چمران برگزار شد.
در این نشست که مسئولان سازمان دانشجویی وزارت علوم و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه حضور داشتند، دکتر احمدی طی سخنانی ضمن خوشامد گویی به دانشجویان غیر ایرانی گفت: تمام جهانیان شیفته پیام اهل بیت (علیهم السلام) هستند.
رئیس دانشگاه با اشاره به تحولات منطقه اظهار داشت: در حالیکه خاورمیانه تلاطم های بسیاری را تجربه می کند، مکاتب انحرافی مختلفی برای ایجاد اسلام هراسی، به رقابت برخاسته اند و با تبیین اشتباه و غرض آلود، مفاهیم اسلام ناب را مسخ می کنند.
وی افزود: ما افتخار می کنیم که از مفاهیمی همچون امامت پاکان و مکاتب الهی پیروی می کنیم. خوشبختانه در ایران کارهای عملی و نظری زیادی در این خصوص صورت می گیرد و اسلامی که از اهل بیت (علیهم السلام) با اتکای به قرآن مجید و حدیث ثقلین و علما و فقهای پرهیزگار به ما رسیده است، اسلامی است که هیچ مانع و دیواری در قلوب جهانیان برای آن قابل تصور نیست. همه شیفته این پیام هستند، پیام عدالت، ایستادگی و سازش ناپذیری با ظلم و قدم برداشتن در راه مفاهیم اخلاقی که با زبان ائمه (علیهم السلام) تبیین شده است.
رئیس دانشگاه تصریح کرد: ما مدیون نهضت سید الشهدا هستیم و باید این میراث را بخوبی پاس بداریم و امید داشته باشیم که این پیام، آینده درخشانی برای جهانیان رقم بزند.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد دانشجویان برای مقاطع بالاتر بتوانند در دانشگاه تربیت مدرس ادامه تحصیل دهند.

نشست تبیین قیام امام حسین(ع)

حجت الاسلام و المسلمین دکتر فلاح رفیع مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز در بخش دیگری از این نشست از دوران دانشجویی به عنوان فرصتی مغتنم یاد کرد و گفت: اساسا دوران دانشجویی فرصتی بسیار مغتنم در طول زندگی است، بویژه اگر دانشجو در خارج از کشور خودش مشغول تحصیل باشد، چراکه علاوه بر آموزش، با فرهنگ، آداب و رسوم و سنت های کشور میزبان هم آشنا می شود. بنابراین برای شما که در کشور ایران هستید فرصت مغتنمی است که امیدوارم از آن خوب استفاده کنید.
وی در خصوص جایگاه امام حسین (ع) خاطر نشان کرد: یکی از راه های ارتباط با ائمه (علیهم السلام) زیارت است. زیارت عاشورا یکی از زیارت هایی است که دارای سند محکم و مضامین عالی می باشد.
وی افزود: امام حسین(ع) تنها متعلق به شیعیان و حتی فراتر از آن تنها متعلق به مسلمانان نیست. امام حسین(ع) فرادینی و فرامکانی است. امام حسین(ع) امامی است که درس انسانیت و آزادگی به همه ی انسان ها آموخت؛ بنابراین باید همه او را بپذیریم.
فلاح رفیع در پایان به راهپیمایی عظیم اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: راهپیمایی اربعین به یک کنگره بین المللی تبدیل شده است. گرد آمدن 20 میلیون زائر در کنگره عظیم و معنوی اربعین حسینی در تاریخ بی نظیر است. این ارادت فقط به مقلب القلوب تعبیر می شود.
گفتنی است اجرای برنامه موسیقی سنتی متناسب با موضوع اربعین و اجرای تأتر دانشجویی از دیگر بخش های این نشست بود.

نشست تبیین قیام امام حسین(ع)

نشست تبیین قیام امام حسین(ع)

 

26 آبان 1395 / تعداد نمایش : 1640