متن کامل خبر


 
جايگزيني كيسه هاي پارچه اي به جاي كيسه هاي نايلوني در دانشكده منابع طبيعي و علوم دريايي

خلاصه خبر: دانشكده منابع طبيعي و علوم دريايي نور در راستاي حفظ محيط زيست، کیسه¬های پارچه‌ای را جایگزین کیسه‌های پلاستیکی و نایلونی كرده است.

دانشكده منابع طبيعي و علوم دريايي نور در راستاي حفظ محيط زيست، کیسه¬های پارچه‌ای را جایگزین کیسه‌های پلاستیکی و نایلونی كرده است.
روزگاری است که با پیدایش پلاستیک و تبدیل آن به یک بلای مصنوعی، ضربان نبض زمین به شماره افتاده و قلب آن رو به ایستادن است. پلاستیک‌ها همچون آفات تمام زمین را فرا گرفته اند و از خفقان حضورشان طبیعت را رو به مرگ تدریجی برده اند. کیسه‌های نایلونی، بسته‌های مواد خوراکی، اسباب بازی‌، ظروف یک بار مصرف و هر چیزی که از جنس پلاستیک باشد به قاتلان زنجیره ای طبیعت و حیات‌وحش آن تبدیل شده اند.

جايگزيني كيسه هاي پارچه اي به جاي كيسه هاي نايلوني

در این روزهایی که زمین حال خوشی ندارد و مصرف نایلون‌ها بی‌نهایت بالاست، طی یک اقدام شایسته به همت مسئولان و دانشجویان دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی در جهت حفظ محیط زیست و یاری زمین، کیسه¬های پارچه‌ای جایگزین کیسه‌های پلاستیکی و نایلونی شده است.

جايگزيني كيسه هاي پارچه اي به جاي كيسه هاي نايلوني

فروغ گودرزی (دانشجوی ارشد رشته محیط زیست) و میلاد اسماعیل بیگی (دانشجوی رشته تکثیر پرورش آبزیان) از بدعت گزاران این حرکت و فکر زیبا بودند. مهدی یوسف هاشمی (دانشجوی ارشد رشته چوب و کاغذ) و صابر فقیری (دانشجوی ارشد رشته چندسازه) از روشن گزاران شمع این راه هستند و با هزینه و درآمد بوفه پاکت‌های کاغذی را جایگزین کیسه‌های پلاستیکی نموده‌اند.

جايگزيني كيسه هاي پارچه اي به جاي كيسه هاي نايلوني

15 آبان 1395 / تعداد نمایش : 1571