متن کامل خبر


 
بازدید معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و هیات همراه از دانشکده علوم پزشکی

خلاصه خبر: معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هیات همراه دهم آبان ماه از دانشکده علوم پزشکی بازديد كردند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هیات همراه دهم آبان ماه از دانشکده علوم پزشکی بازديد كردند.
در اين بازديد دکتر رضا ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ، دکتر آخوندزاده قا ئم مقام وی و دکتر عبادی فر مدیرکل هماهنگی تحقیقات و دکتر وطن پور مدیر کل فناوری حضور داشتند.
اين بازديد با برگزاري نشست معارفه و بحث و گفتگو و خيرمقدم رياست دانشگاه در اتاق شوراي دانشگاه آغاز شد.
دکتر احمدی رئیس دانشگاه توضیحاتی در مورد سابقه، ساختار و جایگاه دانشگاه و همچنین رویکردهای جدید دانشگاه در طرح تحول ارایه نمود.
سپس دكتر محمدي رئیس دانشکده علوم پزشکی ضمن خیر مقدم به میهمانان، گزارش مختصری از ساختار و ظرفیت های دانشکده ارائه کرد.
وي با بيان اينكه اکثریت قریب به اتفاق دانش آموختکان این دانشگاه و تولیدات پژوهشی و فناوری در خدمت و اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرند، خواستار تعامل بیشتر بین دانشکده و وزارت بهداشت شد.

بازدید معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت

وي همچنين اعلام آمادگی دانشکده برای بهره برداری از ظرفیت های دانشکده در راستای تحقق رسالت و ماموریت های تحقیقاتی و فناوری وزارت بهداشت را اعلام نمود.
در ادامه دکتر موحدین معاون پژوهشی دانشكده علوم پزشكي گزارشی از فعالیتها و دستاوردهای های تحقیقاتی و فناوری دانشکده و محورهای تحقیقاتی گروهها را ارائه و سپس خواسته ها و محور همکاری و کمک هاي متقابل را طرح نمود.
همچنین دکتر محمدجواد رسایی مسئول مرکز رشد و فناوری دانشکده علوم پزشکی گزارشی از وضعیت شرکت های دانش بنیان و فعالیت های مرکز و چشم انداز ارائه نمود و ضمن معرفي پروژه های در دست اقدام، خواستار کمک و حمایت وزارت بهداشت از این طرحها شد.
در پایان دکتر ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با ارائه ارزیابی وزارت بهداشت از کارکرد تحقیقاتی و فناوری دانشکده براساس معیارهای علم سنجی تصريح كرد: دانشکده علوم پزشکی به رغم اینکه در ساختار وزارت علوم قرار دارد ، اما برای حمایت و همکاری تفاوتی با دانشگاه های علوم پزشکی وزارت بهداشت ندارد.

بازدید معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت

وي همچنين خواستار تلاش و همت بیشتر دانشکده و اعضای هیات علمی در دستیابی به شاخص های توسعه علمی و مشارکت و اخذ سهم بیشتر با توجه به ویژگی تحصیلات تکمیلی و ظرفیت های بالا در توسعه علم و فناوری شد.
دکتر آخوندزاده نیز ضمن ارائه گزارش حمایت هایی كه تاکنون از دانشکده و طرح اساتید نموده و اعلام ادامه حمایتها برای تاسیس مراکز تحقیقاتی و طرح های مربوطه، خواستار سرمایه گذاری بیشتر دانشکده برای تحقیقات علوم پایه پزشکی از سوی دانشگاه شد.
در پایان نشست، این هیات از دانشکده علوم پزشكي بازديد نمود.

12 آبان 1395 / تعداد نمایش : 2466