متن کامل خبر


 
معارفه دانشجويان جديد دانشكده علوم رياضي برگزار شد

خلاصه خبر: معارفه دانشجويان جديد دانشكده علوم رياضي، بيست و يكم مهر ماه در سالن استاد مطهري برگزار شد.

معارفه دانشجويان جديد دانشكده علوم رياضي، بيست و يكم مهر ماه در سالن استاد مطهري برگزار شد.

در آغاز اين جلسه دكتر مسعود اميني رييس دانشكده علوم رياضي در سخناني ضمن خير مقدم به دانشجويان جديد اظهار داشت: آنچه رياضي به دنبال فهماندن و مدل كردن آن است يك چيز انتزاعي نيست و رياضي مانند همه زبان ها مجبور است حدودي از قاعده مندي را داشته باشد.
وي افزود: يكي از اهداف رياضي برقراري توازن ميان سادگي و پيچيدگي است و اين برقراري توازن در زندگي انسان بسيار حائز اهميت است.
وي گفت: ما مي توانيم به تجربه بشري اعتماد كنيم و از آن درس بگيريم و اگر هدف خود را وسيع تر كنيم بسياري از مشكلات به خودي خود حل خواهد شد.
درادامه دكتر محمدزاده معاون پشتيباني و منابع انساني در سخناني تصريح كرد: دانشگاه تربيت مدرس در عمر كوتاه خود توانسته در زمره برترين دانشگاههاي كشور قرار گيرد و اميدوارم شما دانشجويان ويژگي هاي خوب اين دانشگاه را بشناسيد و به نحو مطلوب از آنها بهره ببريد.
عضو هيات علمي گروه آمار افزود: يكي از بهترين مكان ها براي شروع فعاليت هاي جمعي در دانشگاه، حضور در انجمن هاي علمي دانشجويي است كه بهترين فضا براي كسب تجربه و به كار گيري آن در جامعه است.

دانشگاه تربیت مدرس

وي خاطر نشان كرد: نظم و رعايت ضوابط و مقررات همواره جزء شاخص هاي دانشگاه بوده است و يكي از اين مقررات، طول مدت تحصيل و پايان به موقع دوره تحصيلي است كه هم دانشگاه، هم دانشكده و هم استادان كمك خواهند كرد تا در زمان مقرر تحصيل شما به پايان برسد.
در ادامه دكتر جلالي معاون آموزشي دانشگاه در سخناني تاكيد كرد: معاونت آموزشي وظيفه دارد شرايطي را براي شما دانشجويان عزيز فراهم سازد كه حداكثر استفاده را از تمامي امكانات دانشگاه ببريد و طبق اعلام جديد معاونت آموزشي، تعرفه اي بابت عضويت در انجمن هاي علمي از شما دريافت نمي شود.
دكتر علي ايرانمنش به عنوان نماينده انجمن رياضي ايران نيز توضيحاتي در خصوص انجمن رياضي و نحوه عضويت در آن ارائه نمود.
در ادامه معاونان آموزشي و پژوهشي دانشكده به ارائه توضيحاتي در خصوص مقررات آموزشي و پژوهشي دانشكده پرداختند.
در پايان جلسه دانشجويان به بيان سوالات خود پرداختند و مسئولان دانشكده نيز به سوالات مطرح شده پاسخ دادند.

23 مهر 1394 / تعداد نمایش : 1240